Menu serwisu
Alternatywy 4

FORUM

Aspekty techniczne

wróć na listę tematów »

Alternatywy 4 w HD

Już niedługo (oczywiście to pojęcie względne).
W każdym razie TVP ma już zeskanowane w rozdzielczości 2K oryginalne negatywy i trwają pracę nad korektą barwową i rekonstrukcją.
Jakość naprawdę rewelacyjna.

30-11-2013 (19:09:11) - Pecuś (gość)

olesia

02-05-2014 (20:57:00)
Wczoraj miałam okazję 2 razy misia - raz z neta - nie wiedziałam, że wieczorem będzie powtórka.

Różnica kolosalna.
Super kolory, wszystko wyraźne.

Mam nadzieje, że Alternatywy też będą tak się prezentować.

Plebej (Gość)

05-05-2014 (11:33:13)
@Matraczak: Czy znowu było to puszczane w SD? Cholera czlowieka bierze, że najpopularniejszy i wg wielu najlepszy film pana Staszka nie doczekał się po dziś dzień emisji przynajmniej w HD... Bo to, że DMMS w 2014 roku wydaje jeszcze cokolwiek w formacie mającym sens w ubiegłej dekadzie, po rekonstrukcji, która kosztowała Podatnika polskiego niemałe pieniądze, to się panie do gazet nadaje.

Maricn (Gość)

07-05-2014 (20:12:39)
Ile odcinków filmu zostało już skompletowane w jakości cyfrowej HD ? jaki to będzie dokładnie format ,rozdzielczość ,ścieżka audio oraz kiedy będzie emisja 1 odcinka w TVP .

Pecus

20-05-2014 (22:03:49)
Wy tu sobie gadu-gadu a tym czasem kolektyw z TVP kończy 4 odcinek
I tutaj małe wyjaśnienie dotyczące kadrowania.
Skan pojedynczej klatki wygląda tak:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/1756153/Alternatywy4/Alternatywy4_source.png
(rozdzielczość przypadkowa, bo akurat taki plik mam pod ręką).

Klatka wybrana nieprzypadkowo, bo to jest klatka bezpośrednio po sklejce. Kiedyś (w zasadzie tylko w demoludach, bo na świecie dostępne były sklejarki robiące to na styk) montaż seriali na taśmie 16mm robiono właśnie tak, za pomocą tzw. sklejek "na uszy". Oczywiście na klatce poprzedzającej są takie uszy na dole. Co więcej, miały one różną wielkość - akurat na tym przykładzie są stosunkowo niewielkie, ale bywa sporo gorzej.
Tak więc na koniec wybierano taki kadr by nigdy nie pojawiały się w obrazie ślady po tych sklejkach, co oznaczało duże obcięcie obrazu z każdej strony.
A teraz po rekonstrukcji, kiedy to koledzy wszystkie takie sklejki odmalowali, klonując fragmenty brakującego obrazu, mamy większe możliwości.
Kadr 16:9 może mieć spokojnie pełną szerokość i dowolnie przesuwać się w pionie, a i kadr 4:3 pokazuje więcej zawartości obrazu, bo nie trzeba obcinać uszu sklejkom.

Plebej (Gość)

22-05-2014 (17:20:58)
Tak. To ile pan chcesz za ten fotoplastikon?

szmaciuch

23-05-2014 (10:54:18)
Tak, no tak, tak. To... to jest zrozumiałe.

Pastor (Gość)

24-05-2014 (22:13:33)
Pecus, jesteś jedną z niewielu osób, które na tym Forum piszą ciekawie i z sensem! Większość niestety tysięczny raz wypisuje seriami nic nie wnoszące do tematu cytaty z filmu. Na dodatek robi to z głębokim, wewnętrznym i jakże błędnym przekonaniem, że ciągle jest to zabawne... Ludzie, piszcie sobie te pierdoły na prywatne maile jeśli tak was to rajcuje a na forum skupcie się nad treścią - w tym przypadku nad rekonstrukcją cyfrową dźwięku i obrazu!!!

Pecus, chciałbym zapytać jak wygląda rekonstrukcja od strony dźwiękowej? Jaka będzie ścieżka, jak dużo jest przy niej pracy itd. Przy okazji, czy można poprosić o jakiś namiar, chciałbym porozmawiać z Tobą poza tym forum. Rozumiem, że nie opublikujesz tutaj np. maila ale może znajdziemy sposób na przekazanie tej wiadomości

Wrażliwa (Gość)

25-05-2014 (02:57:58)
Skan pierwsza klasa!
Przychylam się również do powyższego posta!

Niestety dzisiaj, aby dostać się do jakiejkolwiek dyskusji na temat serialu trzeba przekopywać dziesiątki stron z cytatami.
Wg mnie te monologi czy też dialogi mogły by się znajdować w jednym wątku/temacie, tym samym nie utrudniając innym fanom, odnalezienia ciekawych informacji.

Parys (Gość)

26-05-2014 (17:45:22)
Ale już dajcie spokój, nie kłóćcie się.

Problem powyższy przypomina mi grillowanie. Każdy z nas lubi mięso czy inne potrawy opiekać na żywym ogniu, zwłaszcza u siebie w ogródku. Niestety jest tak, że sąsiedzi mimo, że również kochają pieczone kiełbasy, to są zmuszeni zamykać z fochem okna bo nie ma to jak zapach dymu w sypialni. Tu niektórym chyba łącznie ze mną pozostaje zamknąć okno... przeglądarki.

Od ponad roku czy może dłużej forum niestety ewaluowało raczej nieodwracalnie, brakuje wpisów do wątków związanych z ciekawostkami, natomiast pojawiają się duble tych sprzed lat, gdzie przecież w starych są odpowiedzi na większość pytań.

To, że niektórzy tutaj wchodząc, nie czytają wątków z początku forum wynika z nieprzejrzystości szablonu forum, a nie tyle ze złej woli naszych recytatorów. Prawdą też jest, że zaznajomienie się z zawartością często by nie prowadziło do zbędnego przekonywania stałych tutaj bywalców do powszechnie znanych faktów nt. serialu. Ich brak elementarnej wiedzy o A4, jak bardzo przydatnej w życiu, a co, nie prowadzi do niczego, mieszając innym w głowach.

Kiedyś może się doczekamy zmiany wyglądu forum, z kategoriami jak kącik recytatorski, możliwością używania bbcodu do umieszczania zdjęć, może.

Wcześniejsze spostrzeżenie, że jedna osoba z drugą nie widzi procesu przekopywania forum przez innych jest jak najbardziej trafna, bo niby jak ma to widzieć?! Gratuluję logiki, brawo.

Jednak zapewniam, że trzeba tutaj kopać, w poszukiwaniu ciekawych wpisów... jak na każdym forum, chociaż to zadanie specjalne, którego się mało już kto podejmuje bo dwa kliknięcia nie wystarczą.

Wniosek? Każdy wyciągnie taki jaki pozwoli mu jego optyka.

Pastor (Gość)

26-05-2014 (23:12:18)
"Ale już dajcie spokój, nie kłóćcie się."

A gdzie tu widzisz kłótnie !!??? Napisałem swoje zdanie a Koleżanka się ze mną zgodziła. I tyle.

A skrypt forum jest istotnie tragiczny - brak cytatów, PW i wiele, wiele innych...

 ««     2   3   4   5   6  [7]  8   9   10   11   12     »»