Menu serwisu
Alternatywy 4

FORUM

Serial Alternatywy 4

wróć na listę tematów »

Mecz transmitowany w tle - odc. pt. Wesele

Witam,

jedna z wielu nierozwiazanych zagadek zwiazanych z serialem Alternatywy 4 pozostaje dla mnie kwestia meczu transmitowanego w tle w czasie pobytu weselnikow u tow. Winnickiego. Za nic nie jestem w stanie rozszyfrowac zespolow grajaych w tym spotkaniu.

zrodlo: http://www.alternatywy4.net/dg,telewizor-na-baterie,3406.html

Wszyscy pilnie oglądają mecz. W telewizorze komentator Andrzej Zydorowicz: "Za chwilę początek spotkania, gwizdek głównego sędziego pana Garido z Portugalii i rozpoczyna się wielkie spotkanie. Na trybunach na stadionie w Widzewie ponad pięćdziesiąt tysięcy widzów. Akcja przeciwników, błyskotliwy skrzydłowy atakuje przed pole bramki Młynarczyka. Zobaczymy jak poradzą sobie nasi obrońcy z frontalnym atakiem piłkarzy Dynamo..."


Raz mowa jest o sedziu Garrido z Portugalii ktory sedziowal mecz Polska - Francja na finalach MS 1982

zrodlo: http://en.wikipedia.org/wiki/1982_FIFA_World_Cup

Nastepnie o stadionie w Widzewie...

A z faktow wynika jednoznacznie ze mecz jedyny mecz pucharowy z "jakimkolwiek" Dynamem odbyl sie po pierwsze w 1984 roku (czyli po wyprodukowaniu serialu) i do tego w Lodzi na stadionie LKS-u. Sedzia byl sedzia Szkocki. W tym meczu nie gral rowniez juz Mlynarczyk.

zrodlo: http://www.widzewiak.pl/index.php?site=rozgrywki/8485_pumw

Jaki faktycznie mecz pokazywany jest na ekranie "telewizora na baterie" tow. Winnickiego nie jestem w stanie stwierdzic - zapytam znajmoego ktory jest encyklopedia pilki noznej. Moze do tej pory pomozecie mi w wyjasnieniu tej kwestii...

Dodatkowo, wlasciwie to bylo przycznkiem moich poszukiwan rozwiazania, jest wynik typowany przez profesora 6:2. W spotkaniach pucharowych WIdzewa nie padl taki wynik...

Coz wlasciwie nic sie nie zgadza...

Prosze o pomoc!!!

29-06-2008 (15:40:25) - marcin (gość)

Edward Gierek

29-06-2008 (16:55:55)
Tu chodzi o rozgłos, a poza tym mecz był specjalnie przerobiony na rzecz serialu-tu zaś panował stan wojenny.

Martini (Gość)

09-07-2008 (18:32:17)
Chodzi na pewno o Dynamo Tbilisi, który grał np. z Legią w Pucharze UEFA 77/78

drRumin

11-07-2008 (13:57:53)
Myślę że nie chodziło o autentyczność meczu, spotkanie łącznie z wynikiem zostało stworzone na potrzeby meczu, pewnie łącznie z komentarzem.

drRumin

11-07-2008 (13:58:54)
- potrzeby serialu - oczywiście -

marcin (Gość)

14-07-2008 (14:34:20)
No coz... chyba musze sie poddac, i stwierdzic ze faktycznie mecz zostal spreparowany do celow filmu. Doszlo nawet do tego, ze po "konsultacji" ze znajmoym ekspertem pilki doszlismy do wniosku ze na wizji transmitowany jest mecz z udzialem Legii(!!!).

Z drugiej strony nie rozumiem, jakim celu az takie zagmatwanie? Wlasciwie zlepek min. 4 roznych meczow. Co jak co, ale sport w glownej mierze pilka nozna nie byla objeta cenzura

scorpio44

14-07-2008 (22:47:29)
Hmm... No moje rozumowanie jest akurat dokładnie odwrotne. Bo przyznam szczerze, że nigdy mi nawet przez myśl nie przeszło, że mogłoby chodzić tam o jakiś rzeczywisty mecz.

Pan Koracz

15-07-2008 (10:15:46)
Doszlo nawet do tego, ze po "konsultacji" ze znajmoym ekspertem pilki > doszlismy do wniosku ze na wizji transmitowany jest mecz z udzialem Legii(!!!).

Być może Legii, ale na pewno Widzewa (czerwone koszulki), bo widac tam wyraźnie Krzysztofa Surlita i Mirosława Tłokińskiego (charakterystyczne opuszczone getry). Myślę, że prawodpodobnie było tak, że Bareja poprosił Zydorowicza o nagranie komentarza do "jakiegoś" meczu, a że akurat miał pod ręką taśmę z meczem Widzewa, to Zydorowicz wymyślił sobie mecz z "Dynamem", który sędziował pan Garrido i który zakończył się oczywiście rezultatem 6:2.

Pan Koracz

15-07-2008 (22:27:44)
Mało tego - jak wykazuje dalsza analiza, z komentarza Zydorowicza (passus "prawa strona boiska, szybki Szengelija") wynika, że przeciwnikiem Widzewa było Dynamo Tbilisi ponieważ tam właśnie grał wspomniany piłkarz (młodszym lokatorom przypomnę, że wówczas Gruzja była częścią Związku Radzieckiego). No więc nic dziwnego, że Widzew musiał wygrać aż 6:2 - nawet na tym odcinku Bareja musiał dorzucić swój kamyczek do walki z systemem

Jan Winnicki

27-07-2008 (23:44:00)
Jak podaje w transmisji Zydorowicz to szengelija byl wowczas krolem strzelcow u siebie w lidze.i ten szengelija troche nastrzelal w meczach z polskimi druzynami zagram rowniez w meczu reprezentacyjnympomiedzy Polska i ZSRR

bartdrummer

07-08-2008 (17:52:05)
Pada nazwisko Wraga. Z tego co pamiętam Wraga grał w składzie Widzewa kiedy ten odbywał mecze z Juwentusem. Jest jeszcze widoczny bramkarz Młynarczyk, który równierz grał w Widzewie, natomiast potem w FC Porto.
Na moje Widzew tam jest na pewno a z kim ? Dzisiaj obejrzę ten odcinek, zwrócę uwagę, może jutro podam poprawną odpowiedź.

[1]  2