Menu serwisu
Alternatywy 4

FORUM

Wpadki i ciekawostki w serialu

wróć na listę tematów »

Coś z tym blokiem jest nie tak...

https://www.cda.pl/video/202124705?wersja=1080p

#1 25:46 Czemu na IV, ostatnim piętrze są schody prowadzące na górę? Widać ewidentnie, że twórcy zamieniali tylko numery mieszkań i operowali jednym "piętrem" na planie. Ale niemniej jednak jakąś jedną ściankę czy kraty powinni tam zamontować.

#2 Co z właścicielem mieszkania nr 14? W odcinku 12, przy wizycie Furmana i jego kolegi, ewidentnie widać, że takie mieszkanie istnieje. Tylko czemu jest traktowane, jakby w ogóle nie istniało? W skrzynkach pocztowych numery kończą się na 12 (pomińmy 13, bo tu albo jak wyraził się kiedyś któryś forumowicz albo zadziałała "klątwa robola", albo Winnickiego sprawdzanie poczty nie obowiązywało), pokręcona lista lokatorska uwzględnia tylko numery mieszkań do 13, a błagający o mieszkanie Cichocki nie dostał tam przydziału, chociaż nikt owego lokum nie zajmował.

#3 Co znajdowało się na parterze poza mieszkaniami Aniołów i Majewskich? Chodzi mi o tą zakreskowaną przestrzeń na planie bloku. Pomyślałem, że może jakieś większe pomieszczenie gospodarcze. Ale z drugiej strony jedyne wejście tam mogące prowadzić to wejście do piwnicy, ograniczone od razu przez ściankę wzdłuż której biegną schody. Czyżby zatem kolejne, nieodkryte zamurowane mieszkanie?

#4 Odwołując się do poprzedniej nieścisłości, w miejscu tym wg planu teoretycznie powinno być mieszkanie nr 3. W PRL-owskich blokach, jak wiemy, budowało się pion w pion, a więc zejście do piwnicy rozmiarami mogłoby być takie jak pomieszczenie gospodarcze na wyższych piętrach. Zostaje więc masa przestrzeni równa jednemu mieszkaniu. To by wyjaśniało obecność na liście lokatorów pod nr 3 niejakiego Bolesława Skrętowskiego . Twórcy być może chcieli wprowadzić jeszcze jedną postać, ulokować ją na parterze wraz z Aniołami i Majewskimi, ale być może zabrakło pomysłu i z jednego lokatora zrezygnowano. Co o tym sądzicie?

25-06-2018 (13:30:01) - CZSBM (Gość)