Menu serwisu
Alternatywy 4

FORUM

Aspekty techniczne

wróć na listę tematów »

Nieścisłości i usterki w wersji z 2014

Chodzi o wersję po tej rekonstrukcji na podstawie oryginalnej taśmy filmowej, przerobionej na proporcje 16:9, nie wiadomo po co.

Był temat na forum i coś było, że zapowiadane były 2 wersje tego wydania, gdzie jedna jest 16:9, a druga 4:3. Czy wersja 4:3 po tej rekonstrukcji też została wydana, czy jednak nie?

Ja posiadam wersję 16:9 na DVD i ma ono funkcję napisów. Jednak zauważyłem, że napisy nie zawsze odpowiadają wypowiedziom. Czy coś wiadomo, co może być tego powodem?

Nawet, jeżeli ci technicy w ogóle nie wiedzą nic o istnieniu http://www.alternatywy4.net (raczej mało prawdopodobne, bo trudno na nią nie trafić), to łatwiej jest spisać oryginalne wypowiedzi niż pisać inne oddające ten sam sens.

Ostatnia rzecz jest taka, że w każdym odcinku w fragmencie czołówki, gdzie ktoś wyrzuca przedmioty przez okno, obraz zupełnie nie pasuje do dźwięku (ale w pozostałej części czołówki pasuje bardzo dobrze). Co prawda, to nieistotny szczegół, ale czy to mi trafił się felerny egzemplarz, czy technicy coś popsuli i w każdym egzemplarzu jest ten błąd? A może poza czołówką coś jeszcze jest zepsute w tym wydaniu z 2014?

16-06-2022 (16:11:38) - andrzejlisek (Gość)

andrzejlisek (Gość)

23-06-2022 (02:30:56)
Ja raczej nie zauważyłem, żeby wersja 2014 zawierała jakieś dodatkowe ujęcia wycięte przez cenzurę w PRL.

Jednak na plus jest to, że dialogi są oryginalne (takie, jak spisane na tej stronie, nie te z wersji "Naj" sprawdziłem kilka z nich). Może to o to chodziło z tym "bez cenzury"?