Menu serwisu
Alternatywy 4

FORUM

Wpadki i ciekawostki w serialu

wróć na listę tematów »

Niekonwencjonalny sprzęt do filmowania

Na stronie nie widziałem, ale zauważyłem coś, co nadaje się jako kolejna wpadka lub ciekawostka.

Chodzi o ten konkretny fragment odcinka nr 3: http://www.alternatywy4.net/dg,riposta-cichockiego,1292.html

Kamerzysta udaje, że filmuje za pomocą rzutnika do slajdów, drugi operator miał oscyloskop i jakiś duży miernik (chyba tester lamp elektronowych, ale nie widać dobrze), ciekawe, do czego taki sprzęt pomiarowy jest potrzebny w pracy kamerzysty w tamtych latach, tym bardziej, że jest on włączony, ale nic nie jest podłączone.

A potem, jak jest scena na dworze, ładują na samochód inny oscyloskop (ten pierwszy oscyloskop też jest widoczny blisko kabiny), rzutnik do slajdów przymocowany do statywu i sufitową lampę przemysłową (podobna do tych na ujęciach w piwnicy).

Sam nie wiem, czy zamysłem Barei było pokazanie, że prezes spółdzielni wypowiada się przed kamerą, czy tylko urządzają sobie zabawę w dziennikarstwo.

16-06-2022 (18:21:01) - andrzejlisek (Gość)

andrzejlisek (Gość)

17-06-2022 (13:45:47)
Właśnie dostrzegłem, że zaraz po tym, jak prezes wypowiada słowa "Jakkolwiek nie mamy zbyt wiele czasu, to jednak zawsze służymy panu swoją instytucją", widać, że mikrofon nie jest do niczego podłączony.

kaem (Gość)

29-06-2022 (23:12:54)
Przecież z tą telewizją to była ściema, żeby tylko prezes podpisał zgodę, stąd sprzęt był przypadkowym złomem z magazynu.