Menu serwisu
Alternatywy 4

Bohaterowie wróć do listy »

KRZYSZTOF MANC KRZYSZTOF MANC (Wynalazca - konstruktor)

Jerzy Bończak

Manc żyje w swoim świecie. Mimo że dostaje lokal w bloku mieszkalnym, adaptuje go na warsztat i w nim spędza czas. Ciągle udoskonala, wynajduje i konstruuje. Odwiedza śmietniki, składowiska złomu i inne przybytki w poszukiwaniu brakujących części. Zwykle łączy śniadanie, obiad i kolację w jeden posiłek. Manc tak zajęty jest swoimi sprawami, że początkowo nie zauważa zainteresowania ze strony Ewy Majewskiej. Ostatecznie odwzajemnia jej uczucia i jej imieniem nazywa skonstruowanego przez siebie robota kolejkowego. Jego inżynieryjny zmysł przydaje się lokatorom, kiedy podczas 20 stopnia zasilania blok zostaje odcięty od ciepła.

POWIĄZANI BOHATEROWIE:

Ewa 1Ewa 1

Majewska EwaMajewska Ewa

Yyy... można? Tutaj niedaleko jest wysypisko śmieci, yyy... znaczy ja chodziłem tam żeby znaleźć yyy... części takie, które... brakujące. I tam stoi lokomotywa. Jest to lokomotywa jeszcze z czasów kolejki grójeckiej albo nawet wilanowskiej. No w każdym razie wystarczy nalać wody, rozpalić ogień, przeprowadzić rurę do węzła w piwnicy no i mielibyśmy ciepło.więcej »

Yyy... więc ja w zasadzie łączę yyy... posiłek poranny z południowym i z wieczornym. W tej chwili pracuję właśnie nad rozwiązaniem tego problemu więc... nic nie jadłem.więcej »

No moja konstrukcja jest optymalna, tylko ludzie nie dorośli do tego. Wolą sami stać w kolejkach.więcej »