Menu serwisu
Alternatywy 4


TWORZYMY ALTERNATYWNE ALTERNATYWY

"DoorShip"

Nadesłano: 06-08-2008 (21:41:06)Autor: Antoni Kierka
 
Dawno dawno temu, kiedy nie było jeszcze żadnych łodzi ani statków, pływało się na specjalnie profilowanych drzwiach, które nosiły nazwę DoorShipów. Za maszt służyła zazwyczaj wysoko uniesiona butelka zwana "Masztflasze", która przy sprzyjających wiatrach powodowała specjalną cyrkulację powietrza. Uchwyt do butelki połączony korpusem z drugim podobnym trzymanym raczej niżej, przekazywał moc uzyskaną z owej butelki, dzięki czemu wspomniana druga część mogła śmiało wprawiać w ruch ten wspaniały pojazd. Należy również zauważyć, że dolna część korpusu, tak zwany LEG-ar, uniesiony był nieco do góry, co dzisiejsi naukowcy odbierają jako praprzodek dzioba dzisiejszych statków.
A to już element napędowy DoorShipów - występuje w kilku odmianach, o których świadczy zazwyczaj etykieta. "Masztflasze" charakteryzują się także różną wielkością procentową zawartości środka, która decyduje najczęściej o przechyłach DoorShipa.


Dostępne praktycznie w każdym sklepie, "Masztflasze" cieszyły się swego czasu bardzo dużym wzięciem. Do tego stopnia, że postanowiono wprowadzić specjalny system kartkowy umożliwiający sprawną i sprawiedliwą sprzedaż. Późniejszym ograniczeniem była także godzina, w której można było owe "Masztflasze" nabywać.
Niektórzy przeprowadzali różnego rodzaju eksperymenty z płynem wewnątrz-Masztflaszowym. Niestety nie udało się już nikomu opatentować lepszego wynalazku, niż obecnie stosowany.
Początkujący i niedoświadczeni DoorShipowcy, trzymali "Masztflasze" w nie tej pozycji... dopiero później stworzono specjalny poradnik, który umożliwiał korygowanie błędów i w efekcie poprawne posługiwanie się "Masztflaszem".
Piękny jest fakt, że "Masztflasze" cieszą się popularnością wśród DoorShipowców amatorów i do dnia dzisiejszego bardzo często wręczane są jako prezenty, dowody uznania, pomoce w załatwianiu trudnych spraw... i to się już chyba nie zmieni.
 
Dodaj komentarz »
 
 
KOMENTARZE

 grabaż (gość) 08-08-2008 (18:43:07)
 hehe caÅ‚kiem ciekawy pomysÅ‚, gratulacje panie kierka!


powrót do listy prac »

 
mapa strony | reklama | copyright © MAJL 2007 - 2010