Menu serwisu
Alternatywy 4

Bohaterowie wróć do listy »

 ROBOTNIK MANIEK ROBOTNIK MANIEK

Zdzisław Rychter

Lubi popisywać się swoją wiedzą budowlaną czyszcząc przy tym sobie paznokcie szczoteczką do zębów znalezioną w łazience. Z robotnikiem Heńkiem godzinami rozmawia o kolegach z pracy i wydarzeniach w hotelu robotniczym. Cóż... taka specyfika pracy. Mistrz w usuwaniu błędów w budowanych przez siebie domach, oczywiście za dodatkową opłatą (albo lepiej za kartki na mięso i dołożonego do nich tauzena, znaczy się patyka).

POWIĄZANI BOHATEROWIE:

Robotnik HeniekRobotnik Heniek

Panie! Panie! Oszalałeś Pan? Co to, sklep ja mam z tym? (Szuka muchy w butelkach.) O! Jest mucha. To jest do użytku służbowego.więcej »

Heniu! Chodź pod dwunastkę! Ściany będziemy prostować! No dawaj, dawaj! No szybciej!więcej »

A daj mi pan święty spokój! Co to za pretensje jakieś no? Jak jesteś pan cieciem, to pilnuj pan sobie tego domu, żeby narzędzi nie rozkradli.więcej »

Stachu klął jak szewc. No bo niby tak, oprawia raz szybę, nie, wychodzi na chwilę, a ona brzdęk. A wiatru nie było no i okno zamknięte. No to oprawia drugą, delikatnie zamknął, popatrzył tak może z dziesięć minut, a ona znowu - jeb! A trzecia to już na jego oczach pękła.więcej »

Życzy pan sobie przesunąć rurkę w kuchni teraz, czy może kiedy indziej?więcej »

A to jest proszę pana panie ładny z kolei ścianka działowa. Rozumie pan? A z czego się składa ścianka działowa?więcej »

No a w środku papier. A wie pan... na papierze to nie tylko rogi jelenia, ale i szczura pan nie powiesisz.więcej »

A na co mi pieniądze panie? Co innego kartki. Wie pan no, na mięso bym wziął albo na cukier. No dasz pan kartki, dołożysz pan tausena żebym miał za co wykupić i sztymuje no.więcej »