Menu serwisu
Alternatywy 4

ZLOTY FANÓW wróć na listę »

PIERWSZY ZLOT FANÓW SERIALU

Pierwszy Zlot Fanów Serialu Alternatywy 4 21 marca 2009 dokładnie w samo południe... no z przyczyn obiektywnych godzinkę po południu... pod blokiem przy ulicy Grzegorzewskiej 3 w Warszawie, miało miejsce historyczne wydarzenie. Całkiem spontanicznie, ustatlając wszystko na tydzień przed spotkaniem na naszym forum, zjechali się najwięksi Fani serialu Stanisława Barei, którzy specjalnie na tę okazję przybyli z całej Polski. Pod przewodnictwem Aleksandra (vel. Alexa) cytowali dialogi serialu, zwiedzali blok i okolice, rozmawiali z miejscowymi, udzielali wywiadów telewizji TVN Warszawa... Z resztą sami zobaczcie. Poniżej prezentujemy Wam dwuczęściowy film przygotowany na tę okazję specjalnie przez Yacka (któremu bardzo dziękujemy za "życzliwość i wspaniałą pracę"), zdjęcia dostarczone przez Gumera (również dziękujemy) oraz listę wszystkich uczestników zlotu.

Z tego miejsca moi mili chciałbym podziękować Wam za wspaniały Pierwszy Zlot Fanów Serialu Alternatywy 4. Mam nadzieję że ta nowa świecka tradycja wejdzie nam wszystkim w krew i kontynuować ją będziemy przez najbliższe pokolenia. Nas - czyli twórców strony alternatywy4.net zatrzymały pilne sprawy wagi państwowej, ale z góry akceptujemy wszystkie ustalenia kolektywu, oczywiście jeśli będą one zgodne z naszymi oczekiwaniami.

Zupełnie poważnie, jesteśmy dumni, że taka inicjatywa miała miejsce i mamy nadzieję na spotkanie na najbliższym zlocie, zapewne bardziej licznym, bo siła tego serialu przyciąga już od najmłodszych lat i następne pokolenia z pewnością nie wymażą z pamięci tego uroczego dzieła. Sam osobiście jestem wzruszony, że mania która towarzyszy mi od lat młodości stała się udziałem także Was wszystkich i szczerze wierzę w to, że można zrobić znacznie więcej.

W materiale filmowym podsumowującym zlot mówiliście o pomniku upamiętniającym serial. Swego czasu idea pomnika przedstawiającego Anioła z rozpostartymi niczym skrzydła orła z 10-groszówki rękoma, była bardzo żywa. Może powrócić do tego pomysłu, bo przeszłości nie ma się co się wstydzić, a należy wyciągać z niej wnioski. W Berlinie mur do dzisiaj jest tematem nie tylko przypominającym straszne czasy, ale staje się dodatkowo symbolem niemal pop kulturowym, na czym zyskuje i edukacja historyczna i kieszenie mieszkańców stolicy Niemiec. Dlaczego u nas miałoby być inaczej? Przemyślcie ideę pomnika, prześpijcie się z nią i w czasie następnego zlotu złóżmy rezolucję popierającą. Miłych dni!

PS. Podziękowania i pozdrowienia dla wszystkich uczestników – szczególnie organizatora Alexa i Yacka autora filmu dokumentującego zlot. Dla naszych "lotników" przygotujemy specjalne dyplomy i niespodzianki. Ale o tym sza…

Adam Majiczek

LISTA FANÓW UCZESTNICZĄCYCH W ZLOCIE

Aleksander Zok - (Alex) - organizator pierwszego zlotu

Joanna Małecka - (amanita)

Jacek Sarosiek - (Gumer)

Artur Brzostek - (zelek84)

Maciej Wysocki - (kwadrat)

Przemysław Ziółkowski - (snofru)

Jacek Niepiekło - (Yacek)

Bartosz Broniecki - (broniub1983)

Wojciech Krzyżański - (wojtekk1980)

Wojciech Gromadzki - (wojtek)

Anna Sadowska

Piotr Wronka

Kacper Bąkowski

Maciej Mazur (http://www.ursynow.org.pl)

Filip Chajzer (TVN Warszawa)

Damian Szprejda (TVN Warszawa)

KILKA FOTOGRAFII ZE ZLOTU

Pierwszy ZLot fanów Pierwszy ZLot fanów Pierwszy ZLot fanów Pierwszy ZLot fanów Pierwszy ZLot fanów Pierwszy ZLot fanów Pierwszy ZLot fanów Pierwszy ZLot fanów Pierwszy ZLot fanów Pierwszy ZLot fanów Pierwszy ZLot fanów Pierwszy ZLot fanów Pierwszy ZLot fanów Pierwszy ZLot fanów Pierwszy ZLot fanów Pierwszy ZLot fanów Pierwszy ZLot fanów Pierwszy ZLot fanów

RELACJA Z PIERWSZEGO ZLOTU FANÓW SERIALU ALTERNATYWY 4 - CZĘŚĆ 1


RELACJA Z PIERWSZEGO ZLOTU FANÓW SERIALU ALTERNATYWY 4 - CZĘŚĆ 2