Menu serwisu
Alternatywy 4

FORUM

Aspekty techniczne

wróć na listę tematów »

Alternatywy 4 w HD

Już niedługo (oczywiście to pojęcie względne).
W każdym razie TVP ma już zeskanowane w rozdzielczości 2K oryginalne negatywy i trwają pracę nad korektą barwową i rekonstrukcją.
Jakość naprawdę rewelacyjna.

30-11-2013 (19:09:11) - Pecuś (gość)

Parys (Gość)

10-10-2014 (00:55:16)
A ja jestem ciekaw, którą wersję wypowiedzi dziennikarza w odcinku 9 (czas: 1:07:12) umieszczono w wersji HD.
Redaktor telewizji mówi:

Chlebem i solą witają mieszkańcy Alternatywy wizytę niezapowiedzianych gości.
(wersja NAJ z poprawnymi ruchami warg do wymawianych słów "wizytę niezapowiedzianych").

Czy też powie:

Chlebem i solą witają mieszkańcy Alternatywy swoich dostojnych gości.
(Co jest właśnie w wersji bez cenzury, jednak widać po ruchu warg, że "swoich dostojnych" jest dograne, a konkretnie cała wypowiedź)

Przypominam, że nie ma tego w ciekawostkach w dziale NAJdziwniejsze dialogi

Czekam z niecierpliwością i wierzę, że wersja "HD bez cenzury" posiada jedynie słuszną wersję - bez cenzury z wersji NAJ czyli ocenzurowanej.

adiczek (Gość)

12-10-2014 (00:12:16)
po zobaczeniu 9 odcinków - pełne rozczarowanie. TVP nabiła widzów w butelkę. Gdzie tutaj jest wersja nieocenzurowana o której trąbiła TVP i młynarska ???
Czy ktokolwiek zadał sobie trud przeglądnięcia archiwum telewizyjengo ? Przeglądnięcia protokołów z kolaudacji (jeśli są). Ustalenia jakie sceny zostały wycięte ? I sprawdzenia czy się zachowały.

W tygodniku "W sieci" jest mowa o tym, że cenzura wycięła scenę nagraną na Plantach i związaną z hejnałem. Ile takich scen było/jest i spoczywają gdzieś w archiwach...

Po zobaczeniu całego zrekonstruowanego serialu nie wychwyciłem żadnych istotnych zmian. Przebrnąłem przez forum i co piszecie ? Tutaj widać rękę, tutaj nie widać, tutaj jest słówko, tu nie ma, tutaj pan w kadrze, tutaj jego brak. Duperele.

Do licha, jaka to wersja nieocenzurowana ???

jedyne co godne pochwały to nowa jakość.
pozdrawiam

Parys (Gość)

12-10-2014 (20:09:47)
Nie żartuj, spodziewałeś się dziesiątego odcinka czy co? Już nie przesadzaj.

Wracając do wypowiedzi redaktora w odcinku dziewiątym to z przykrością muszę stwierdzić, że użyto monologu z wersji bez cenzury, która to scena niestety właśnie była ocenzurowana z dogranym zmienionym tekstem.

Nieocenzurowana wypowiedź jest w wersji NAJ czyli z cenzurą.
Jest to zagmatwane, ale widać gołym okiem po ruchu warg gdzie dźwięk jest dograny, a gdzie nie. No i już o treści nie wspomnę, która mogła być usunięta w czasie kolaudacji.

Czyli mamy kolejną hybrydę, tym razem w wersji HD.
Pecusiu, prosimy o komentarz.

Podsumowując, po obejrzeniu dziewięciu odcinków jestem pod wrażeniem jakości, wkrótce kupuję wersję na BD, jak tylko wyjdzie!

Kris (Gość)

13-10-2014 (21:30:53)
Jak wyjdzie...

E.T. (Gość)

14-10-2014 (17:07:31)
Niestety ale wyszła totalna klapa i lipa! Nie spodziewaliśmy się 10 odcinka, ale żeby NAS aż tak wydym... wykolegować?ŻENADA!!!

Mateusz (Gość)

14-10-2014 (19:09:42)
Być może TVP chce zachować sobie te cenzorskie wycinki na wersję blue-ray?

Ja w każdym razie chciałbym wyrazić ubolewanie. Pomyślałem sobie: będę praworządnym obywatelem, zapłacę TVP za odcinek. Ale coś mnie tknęło, pobrałem zaszyfrowany DRM"em materiał ze strony tvp i co widzę? 700 mb na odcinek.. żenada.

zniesmaczony (Gość)

15-10-2014 (10:57:21)
No niech pan tego nie bierze proszę pana. To fuszerka panie. Ja na przykład odmawiam. Nie będę dorabiał TVP za naciąganie i partactwo.

Parys (Gość)

15-10-2014 (11:21:26)
Zastanawia mnie dlaczego pary malkontentów ubzdurało sobie, że serial będzie naszpikowany wcześniej nie emitowanymi scenami wyciętymi przez cenzurę, na jakiej podstawie?
Widocznie te osoby nie bardzo znały serial, tak myślę.
Możliwe, też, że ktoś ubarwił ten wątek na antenie TVP nie znając nawet serialu i procesu rekonstrukcji, tego nie wiem i mało mnie to obchodzi będąc w posiadaniu cudownej wersji HD.

Przecież głównie chodziło o rekonstrukcję cyfrową, a nie wstawianie wyimaginowanych nowych scen.

Czekałem z niecierpliwością na premierę HD i jestem uszczęśliwiony niezmiernie. Generalizowanie, że TVP to i tamto jest śmieszne i chyba niepoważne.

Dodam tylko, że nie jestem pracownikiem TVP i stosunkowo niedawno dowiedziałem się, że ul. Woronicza nie jest woronicza tylko prymasa Jana Pawła Woronicza. Taki to Woronicz ten Jan Paweł był.
No ale to może wynikać z mojej ignorancji na tematy związane z posługą watykańską równie powszechnie praktykowaną w RP co lamentowanie.

Pozdrawiam fanów i życzę (więcej) uśmiechu na twarzach.

zniesmaczony (Gość)

15-10-2014 (12:17:22)
http://wnas.pl/artykuly/5831-alternatywy-4-wracaja-w-rezyserskiej-wersji-bez-cenzury

http://satkurier.pl/news/99934/tvp-odnawia-cyfrowo-8222alternatywy-48221.html

http://www.satelitarne.tv/tvp/item/10206-odnowione-

http://film.onet.pl/odnowione-alternatywy-4-bez-cenzury-w-tvp-hd-flesz-filmowy/qmps0

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/zrekonstruowane-alternatywy-4-w-tvp-hd

http://www.filmweb.pl/serial/Alternatywy+4-1983-33998/discussion/Alternatyw+4+HD,2497153

http://hatak.pl/artykuly/odnowione-alternatywy-4-niedlugo-w-tvp-hd

I nie dziw się więcej
,,...dlaczego pary malkontentów ubzdurało sobie, że serial będzie naszpikowany wcześniej nie emitowanymi scenami wyciętymi przez cenzurę, na jakiej podstawie?,,

A przy okazji nie obrażaj tysięcy zawiedzionych fanów serialu którzy nie ujrzeli choćby 1 nowej sceny bo ja sobie tego np nie życzę.

PS Ja uśmiecham się na samą myśl co za bzdury na wypisują przed rekonstrukcją Zmienników


Kris (Gość)

15-10-2014 (12:48:10)
Kolego "zniesmaczony"! Masz prawo być niezadowolony z efektów prac nad rekonstrukcją ale pisanie rzeczy w stylu "nie obrażaj tysięcy zawiedzionych fanów serialu którzy nie ujrzeli choćby 1 nowej sceny bo ja sobie tego np nie życzę." jest herezją w najczystszej postaci. Przepraszam ale jak Ty naliczyłeś te tysiące!? Masz od nich jakieś maile, listy, SMSy? Za przeproszeniem - tak to można pieprzyć głupoty na dowolny temat. Tak więc powstrzymaj się w przyszłości od wypisywania takich bredni jeśli łaska...

Ad meritum. Niektórzy zachowują się tak jakby żyli w średniowieczu. Czy nigdy nie spotkaliście się z pojęciem marketingu? Przecież żaden cholerny proszek nie pierze tak jak to reklamują, żadna zupa z paczki nie jest tak smaczna jak w tv ani żaden kredyt nie jest tak opłacalny jak twierdzi Pan z reklamy itd. Napisali, że będzie wersja reżyserska - i jest! Dialogi bez cenzury - są! Nikt nigdzie nie pisał, ile minut zostanie dodanych, ile scen zostało wyciętych czy zmienionych. Problem bierze się z nadinterpretacji co niektórych osób. Wersja reżyserska kojarzy się im z dodatkową godziną filmu, bo tak często bywa z filmami kinowymi. W prosty sposób przełożyli to na "Alternatywy 4" i... teraz są strasznie zawiedzeni. Każdy normalnie myślący człowiek nie spodziewał się dodatkowych scen, trwających po kilka minut. Bo niby skąd one miałyby się wziąć!? Cenzura kwestionowała pewne fragmenty a nie wywalała jedną trzecią filmu. A jeśli faktycznie było dużo do wycięcia to film wędrował w całości na półkę i leżał tam 25 lat. Przykładem jest choćby "Przesłuchanie" z Januszem Gajosem i Krystyną Jandą. W naszym serialu chodzi o smaczki - inne słowo, inne zdanie, niuanse. Marketing to trochę podkolorował (jak wszystko) a kilka osób zrozumiało to zbyt dosłownie, dołożyło swoją interpretację i teraz marudzi.

Można mieć uwagi do wykonania technicznego (sam o tym pisałem), można wyrazić swoje zdanie ale nie można bredzić o "tysiącach zawiedzionych" czy "oszukanych" fanów!!! To obraża prawdziwych fanów, którzy wcale nie spodziewali się tak jak "zawiedziony" pierdyliona nowych scen! A to, ze nie widzisz tam kolego choćby jednej nowej sceny, oznacza tylko że albo nie oglądałeś albo oglądałeś niezbyt uważnie. I tyle na ten temat!

 ««     26   27   28   29   30  [31]  32   33   34   35   36     »»