Menu serwisu
Alternatywy 4

Bohaterowie wróć do listy »

BOŻENA LEWICKA BOŻENA LEWICKA (Nauczycielka)

Stanisława Celińska

"Kukułeczka kuka, gniazdka sobie szuka..." - Panna Lewicka jest typową nauczycielką języka polskiego. Zna wiersze klasyków ("Pszenny bochen od rolnika, port trącany modrą falą...") oraz uwielbia malarstwo - na ścianie obok plakatu Anny German, reprodukcja Słoneczników Van Gogha. Ponadto zna się na ekologii i świetnie rozpoznaje przefiltrowany dym z elektrociepłowni, o którym czytała w gazecie. Lewicka uważa, że docent Zenobiusz Furman podobny jest do Gregory Pecka i dlatego darzy go dużym afektem. Udaje jej się usidlić starego kawalera i podporządkować sobie jego psa. Docentowi nie za bardzo się to podoba, ale kiedy pożar niszczy ściankę działową odgradzającą ich mieszkania, ulega uczuciu.

POWIĄZANI BOHATEROWIE:

Furman ZenobiuszFurman Zenobiusz

O tak, łapownik!więcej »

Czy mógłby mi pan wstrzelić kołek?więcej »

Nie, nie, nie. Proszę tak przez chwilę zostać. O tak, tak, tak. Tak z profilu przypomina mi pan zupełnie Gregory Pecka. Naprawdę, kobiety chyba szaleją za panem?więcej »

Dziękuję. Pszenny bochen od rolnika, port trącany modrą falą, metro, traktor, telewizor, huta spływająca stalą, mruczy "więc Polak potrafi". Zadziwiona Europa, cudów dokonują ręce robotnika oraz chłopa. Gospodarzu tych dożynek, twoja przecież to zasługa, że dzień w dzień słychać meldunek: "rośnie w górę Polska druga!".więcej »

Ty jesteś pijany! Boże, z kim ja się związałam...więcej »