Menu serwisu
Alternatywy 4

FORUM

Wpadki i ciekawostki w serialu

wróć na listę tematów »

Wasze ciekawostki - komentarze

Zakładamy specjalny temat na forum, na którym będziemy komentować ciekawostki przesyłane przez Was, które to od dnia dzisiejszego zamieszczać będziemy na specjalnej stronie: wasze ciekawostki.
Prosimy, aby podczas komentowania danej ciekawostki wskazać jej numerek.

24-05-2008 (14:17:03) - alternatywy

Franek (Gość)

11-01-2011 (19:09:36)
W zdjęciach ciekawostki 58 nie zgadza się ilośc flag

Sławek (Gość)

19-01-2011 (00:35:28)
do ciekawostki 21.

@Piotr: Furman mógł nawet mieć identyczny telewizor jak Winnicki. Problem z obejrzeniem "Kobry" mógł natomiast wynikać z bardziej prozaicznej przyczyny: braku baterii, których kupno w tych czasach było równie trudne jak wszystkiego innego. Pamiętam, bo dzieckiem będąc na początku lat osiemdziesiątych miałem kilka zabawek na baterie i z powodu permanentnego braku tychże na rynku zabawki stały "martwe"
PS. Pojęcie "bateria" również od tamtych czasów zmieniło znaczenie. Obecnie najczęściej nazywa się tak akumulatory wbudowane w urządzenia (np. telefon komórkowy, laptop), a kiedyś były to tylko jednorazowe ogniwa (najczęściej kiepskiej jakości krajowe "Centry"). Przypomnę, że akumulatory wielokrotnego ładowania o kształcie i pojemności zwykłych baterii (np. R6 - "paluszki") i ładowarki do nich weszły na polski rynek dopiero w pierwszej połowie lat dziewięćdziesiątych!

maxther

03-05-2011 (12:18:15)
Witam
Znalazłem Wasze forum, bo szukałem właśnie wyjaśnienia dlaczego na początku (w trakcie budowy) jest inny blok, a mieszkają już w innym. Szczerze powiedziawszy, jakoś hipoteza jakoby był to ten sam blok, tylko od tyłu wcale mnie nie przekonuje... Bardziej prawdopodobnym wydaje mi się, iż realizatorzy filmu znaleźli jakiś blok w budowie i tam kręcili sceny początkowe, a później ekipa po prostu przeniosła się do budynku "Alternatywy 4". No cóż, będę szukał dalej
A co do spostrzeżenia "Marco" , odnośnie głosu Balcerka - rzeczywiście. W niektórych scenach mówi On "normalnym" głosem. Czytałem kiedyś, lub nawet oglądałem (teraz już nie pamiętam), wywiad z Panem Witoldem Pyrkoszem, który wyjaśnił jak do tej sytuacji doszło.
W pierwszych scenach (kręconych, nie emitowanych! ) Balcerek mówi swoim głosem. Dopiero później Bareja, aby dodać kolorytu postaci, proponuje Mu aby mówił głosem przepitym. Pyrkosz miał co do tego obiekcje, że będzie to zaraz wychwycone, ale Bareja stwierdził: "Będzie dobrze. Leć tak dalej. Nikt się ie połapie".
No i proszę. Rzeczywiście mało osób -nawet do tej pory- to zauważyło
Pozdrawiam

juanito

13-07-2011 (15:37:17)
Moje uszanowanie
To może być drugi suplement do ciekawostki nr 12, a poza tym ciekawie kontrastuje z 14.
Na liście lokatorów obaj, Kotek i Kołek, mają wpisane imię Zygmunt.

bans (Gość)

18-07-2011 (14:47:08)
Do ciekawostki nr 25: Kto, z kim i dlaczego?

Dlaczego to ma być nieścisłość? Mało to ludzi sugeruje, kto z kim powinien, a życie pokazuje inaczej?

PS. Cholewki się "smali", a nie "smoli".

kubam172

18-07-2011 (15:33:23)
To znaczy to jest tak, że Furman faktycznie smalił cholewki do pani Ewy, natomiast jak wiemy było to kompletnie bezskuteczne. Tak też widział to Balcerek o czym wspomina Kierce.
Natomiast, faktycznie zupełnie bez sensu jest łączenie Manca z Zosią. Chyba, że potraktować to jako zwykłe plotkowanie.

Jordan

27-01-2012 (20:20:28)
Odcinek 9:
Jak Ewa za pierwszym razem wyrzuca Furmana za niemoralną propozycję gdy ciska kapciami w ścianę to za drugim uderzeniem wyskakuje włącznik światła ze ściany. Ma dziewczyna siłę

Tenże sam odcinek - weźcie do ręki ser z dziurami ze sklepu i porównajcie z tym co widać w serialu - od razu rzuca się w oczy że dziury w serialu były zrobione ręcznie w normalnym serze. Krawędzie takich dziur w oryginalnym serze z dziurami są gładkie a tu w serialu poszarpane

pawele (Gość)

25-05-2012 (11:30:18)
w pierwszym odcinku pod koniec jest scena kiedy Anioła przywoza z dobytkiem na osiedle a domu w ktorym ma mieszkac jeszcze nie ma Anioł mowi do kierowcy gdziescie mnie przywiezli przecie to nie tu Aniol w tej scenie ubrany jest w czarny skorzany plasza nastepna scena to Aniol w gabinecie Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej rozmawia z Prezesem odnosnie hotelu i co ciekawe na lewym ramieni (chyba na lewym) jego czarny skorzany plaszcz jest wyraznie wybrudzony bialym wapnem Aniol nawet stara sie to zabrudzenie otrzepac dlonią ale nie wiadomo gdzie sie tak wybrudzil ( o jaka bial sciane sie otarl )

Alex

28-08-2012 (15:36:06)
Troche z boku ale nie do konca. Alternatywy przewijaja sie w Zmiennikach i oto co znalazlem:
http://bit.ly/OGPJTg

Krotko mowiac, facet zrobil replike taksowki i pojedzie nia na swoj slub a jako kierowca usiadzie ten sam aktor ze Zmiennikow! czyli Mieczyslaw Hryniewicz.

Wszystko odbedzie sie w Goslawicach k/Konina w piatek 31 sierpnia 2012 o g. 1745.

Jak ktos ma konto na Zmiennikach to prosze o przekazanie tego info. Nie mam czasu zeby zakladac konto a zaraz wychodze.

asiusia (Gość)

10-11-2012 (22:01:23)
do nr 22: raczej doktor nie kupił żonie, tylko dostał od pacjenta "dowód wdzięczności"

 1   2   3   4   5   6  [7]  8