Menu serwisu
Alternatywy 4

WPADKI, NIEŚCISŁOŚCI, CIEKAWOSTKI - (61 - 68)

Podczas przygotowywania materiałów na stronę, byliśmy zmuszeni oglądać nasz serial po kilka razy w krótkim okresie czasu. W trakcie tego oglądania wpadło nam w oczy kilka wpadek i nieścisłości, którymi oczywiście dzielimy się z Wami.

Będziemy tu również zamieszczać wszystkie Wasze najdrobniejsze serialowe spostrzeżenia. Jeżeli coś rzuciło się Wam na oczy, co zwróciło Waszą uwagę, uważacie, że coś było nie tak... napiszcie koniecznie. Załoyliśmy take specjalny temat na FORUM, na którym czekamy na Wasze opinie dotyczące poszczególnych ciekawostek.

61. Znikające piżamy

W odcinku piątym, (minuta 32, sekunda 58) gdy Furman budzi się po tym, jak za sznurek ciągnie Manc można zauważyć, że nie ma na sobie koszulki, którą będzie miał chwilę później. Po wyjściu przed drzwi niespodziewanie ma też na nosie okulary, których nie miał dobiegając do drzwi. Podobnie sprawa wygląda z Kołkiem. W 48 minucie i 22 sekundzie tego samego odcinka, gdy Balcerek przychodzi po pomoc do doktora, widać że zakłada szlafrok na piżamę. Natomiast po wejściu do mieszkania Balcerków owej piżamy już nie ma - nadesłane przez Mikesza.

Piżama Kołka Piżama Kołka

62. Rezerwuar zalał Balcerków?

Ciekawa rzecz ma się gdy w ósmym odcinku (minuta 05, 50 sekunda) Furman wyjaśnia, że ten wielki szum to zepsuty rezerwuar i co siedemnaście minut sama woda spływa. Pozostaje tylko pytanie gdzie ta woda spływa skoro widać wyraźnie, że sedes jest niepodłączony do rury odpływowej/ściekowej. Może to Furman zalał Balcerków parę chwil później...? To kolejne pytanie, które stawia niezastąpiony detektyw Mikesz.

Sedes

63. Brak wylewki i szybka Zosia

Kolejna ciekawostka od Mikesza. W odcinku ósmym gdy Franuś walczy z żywiołem, udaje się do Kołków (minuta 13, sekunda 55). Odkręca tam głowice z baterii po czym udaje się piętro niżej. Po otwarciu przez niego głównego zaworu na zewnątrz pokazana jest ponownie łazienka Kołków, gdzie widać opadający strumień wody (minuta 16, 30 sekunda). Wszystko byłoby w porządku, tylko co się stało z wylewką od kranu, której Franuś wcale nie demontował...? Inną ciekawą rzeczą jest fakt, że Zosia od profesora, która przyszła z innymi lokatorami na uroczystość do Balcerków (minuta 11, sekunda 50), nagle pojawia się w swoim mieszkaniu gdy Franuś "naprawia" u niej hydraulikę (minuta 14, sekunda11). Natomiast gdy Franuś wraca z akcji (minuta 17, sekunda 9) znowu jest przy stole u Balcerków. Co ciekawe, gdy Franuś przychodzi z wieścią, że "sytuacja opanowana" koło Zosi siedzi także żona Kołka, która również parę chwil wcześniej była w domu przyglądając się jak Franuś naprawia jej kran. Jedyne wytłumaczenie jest takie, że obie panie wyszły z Franusiem. Tylko dziwne, że on sam ciężko pokonywał schody...

Wylewka Wylewka Szybka Zosia Szybka Zosia

64. Zamiana sprzętu

Tym razem spostrzeżenie przysłane przez Macieja. W odcinku trzecim gdy Cichocki przychodzi do prezesa spółdzielni z "pseudo telewizją" na wózku do prezesa wjeżdża "fantastyczny sprzęt". Gdy są u prezesa pchają na wózku dużą "skrzynię" – jakiś generator prądu czy coś w tym stylu, na którym stoi mały oscyloskop. Natomiast gdy opuszczają spółdzielnię to pchają już coś innego a mianowicie duży, stary oscyloskop.

Oscyloskop Oscyloskop

65. W sprawie mieszkania bez ścian i podłóg

Pewne pytanie do odwiedzających nasz serwis przysłał klubowicz tomus2188. Mieszkanie państwa Kotków i Kołków znajduje sie na 3 piętrze, podobnie jak słynne mieszkanie "bez ścian i podłóg", w którym pózniej zamieszkał "konował" Kołek. W 48 minucie czwartego odcinka widać, jak Kołek ogląda mieszkanie znajdujące sie na 2 piętrze. Czyżby pomylili piętra, czy faktycznie podglądali Balcerkową podczas kąpieli? Ale nawet gdyby tak było, Balcerkowie mieszkają przecież na 1 piętrze, może mi ktoś na to pytanie odpowie?

66. CZSBM kontra CZSM

CZSM CZSMNa tablicy, która wisi na siedzibie Spółdzielni Mieszkaniowej jest napisane: CENTRALNY ZARZĄD SPÓłDZIELCZOŚCI MIESZKANIOWEJ. W środku kamienicy widoczny jest znak: CZSBM. Czyżby błąd? - Takie pytanie zadaje Edward Gierek.

67. Włosy Lewickiej

W 9 odcinku magister Lewicka kilkakrotnie zmienia długość włosów. W scenie w piwnicy podczas próby chóru ma krótkie włosy, kiedy "dostaje" kwiaty od docenta ma długie włosy, a podczas pożaru - znów krótkie. To spostrzeżenie nadesłali do nas Ania i Michał.

Witaj Majowa Jutrzenko Przeprosiny Zwarcie

68. Nagłe ochłodzenie

W scenie w suszarni również w 9 odcinku (18 minuta 49 sekunda) widzimy Kotka w kraciastej niebieskiej koszuli i Majewskiego w jakiejś jasnej koszuli. Ale już nieco później (22 minuta i 30 sekunda) widzimy Kotka "uzupełnionego" o wełnianą kamizelkę i Majewskiego, który ma na sobie granatowy sweter. Czyżby tak bardzo się nagle ochłodziło? - nadesłane przez Antwana.

69. Goła prawda

W odcinku ósmym w 5 minucie i 29 sekundzie, gdy docenta Furmana odwiedza małżeństwo zainteresowane zamianą mieszkania, ten demonstruje im w łazience, że umywalka jest "nie podłączona w ogóle". W takim razie co tak naprawdę robiła Lewicka u Furmana, gdy Balcerek z biesiadnikami szukali przyczyny zalania? Jak wiadomo, w 9 minucie i 25 sekundzie tego samego odcinka wyszła ona od Furmana, mówiąc: "przecież właśnie nie ma wody, bo właśnie poszłam opłukać do docenta". Zdaje się, że nie da się ukryć całej gołej prawdy". (Mikesz)

Umywalka Umywalka

70. Wojciech Jastrzębowski w Alternatywach

Mikesz podsyła kolejną ciekawostkę, którą jest pojawienie się w kadrze osoby z ekipy filmowej. Oto co pisze: Pewnego razu gdy oglądałem odcinek ósmy, zwróciłem uwagę na pewną osobę wśród gości Balcerka, która pojawiła się tylko raz i nigdy później. Sytuacja ma miejsce w scenie, gdy biesiadnicy przygotowują się oglądania meczu w mieszkaniu Balcerka (27:53). W pewnym momencie z kuchni wychodzi postać o której mowa. Wydawało mi się, że już tę twarz widziałem w jakimś filmie. Podejrzewając, że może to być ktoś z ekipy filmowej szukałem informacji o osobach z czołówki. Gdy doszedłem do Wojciecha Jastrzębowskiego okazało się, że trafiłem, a skojarzenie było ze Zmienników, w których grał on członka ekipy filmowej z Tajlandii. Pojawienie się Wojciecha Jastrzębowskiego w kadrze, to ewidentnie wpadka. Moim zdaniem on nie spodziewał się, że jest w tej chwili akcja, ponieważ wzrokiem szukał kamery. Na zrzutach ekranu widać sekwencje klatek, gdy Wojciech Jastrzębowski pojawia się w kadrze (lewy gróny róg ekranu, wychyla się lekko zza ściany).

Jastrzębowski Jastrzębowski

71. Ruchome lustro

U Winnickich można zaobserwować, że lusto stojące przy drzwiach wejściowych lubi się czasem przestawiać. W odcinku siódmym, gdy do Winnickich przychodzi profesor Dąb-Rozwadowski poproszony do telefonu (44:15) widać, że lustro stoi prawie prostopadle do kamery. W takiej pozycji jest również, gdy w odcinku ósmym (11:22) Balcerek z goścmi szukają u Winnickich źródła zalania - lustro stoi prawie prostopadle do kamery. Natomiast, gdy parę chwil później Franuś przychodzi aby upuścić trochę wody (13:51), lustro stoi już inaczej. Jest skierowane znowu, prawie prostopadle do kamery lecz kamera tym razem patrzy z łazienki. Krótko mówiąc, to lustro jest zawsze ustawiane frontem do kamery lekko pod kątem, aby nie odbiło samego kamerzysty. (Mikesz)

Lustro Lustro Lustro Lustro Lustro

72. Furman kontra Muppety

W odcinku dziewiątym (08:35), gdy "wczorajszy" Furman przychodzi do Ewy Majewskiej, na lewej ścianie wisi plakat z Mapetami, a pod nimi jest łóżko. Po niedogadaniu się Ewa uderza docenta, a ten wlatuje na drzwi od toalety. Co dziwne po chwili, trzymając się za policzek, "leży" na ścianie z Mapetami. Po tym ujęciu już jest na swoim miejscu i udaje się bezpośrednio do wyjścia. Ewidentnie widać, że ten urywek był dokręcany w innym czasie, ponieważ docent ma na nosie okulary, których nie miał otrzymując cios od Ewy, a także wybiegając z pokoju. (Mikesz)

Muppety Muppety Muppety Muppety

73. Furman w nieswoim mieszkaniu?

W odcinku piątym (33:07), gdy obudzony sznurkiem Furman biegnie do drzwi z dubeltówką widać, że do dużego pokoju nie ma drzwi, a ściany są wytapetowane. Natomiast w następnym ujęciu od zewnątrz można dostrzec, że to już inne mieszkanie. (Mikesz)

Mieszkanie Furmana Mieszkanie Furmana

74. Pochlapany Anioł

W odcinku ósmym (18:33), gdy Aniołowi wpada do tależa kawałek sufitu, widać wyraźnie, że poważnie ucierpiał na tym jego mankiet. Gdy przychodzi wezwany Furman można zauważyć, że jego koszula jest już ochlapana w innych miejscach. (Mikesz)

Pochlapany Anioł Pochlapany Anioł

75. Znikający telewizor

W odcinku szóstym (05:16), gdy docent szykuje się by poćwiczyć z Teodorem na świeżym powietrzu widać, że na małym stoliku pod oknem nie ma telewizora, który pojawi się później gdy Anioł przyjdzie w sprawie strzałów. (Mikesz)

Telewizor Furmana Telewizor Furmana

76. Tajemnicze włosy Jaśka

W szóstym odcinku (42:04), gdy Balcerek zasmucony odwykiem idzie sprzedać butelki, wymienia kilka zdań z Aniołem na schodach. Po chwili zbiega Jasiek, aby dołożyć jeszcze dwie flaszki. Można zauważyć, że Jasiek był niedawno u fryzjera, bo ma w tej scenie dość krótkie włosy. Natomiast gdy parę scen później jest uroczysta odsłona tablicy widać, że Jasiek ma wtedy włosy znacznie dłuższe. (Mikesz)

Włosy Jaśka Włosy Jaśka

77. Podstawione zapałki

W odcinku piątym (31:40), gdy Kubiak montuje lampę można zauważyć, że na szafce za Kolińską nie ma zapałek, które pojawią się chwilę później, gdy strzelą korki i Kubiak wyląduje na podłodze. (Mikesz)

Zapałki Zapałki

78. Brak trzynastki

W odcinku ósmym (46:43), gdy Anioł przychodzi do Winnickich poinformować, że jest już prąd widać, że na drzwiach wejściowych Winnickich nie ma numeru 13. Brak numeru 13 można też zaobserwować w odcinku siódmym (44:10), gdy Dąb-Rozwadowski przychodzi do Winnickich do telefonu. (Mikesz)

13 na drzwiach 13 na drzwiach 13 na drzwiach

79. Kolejny brak sufitu

W odcinku ósmym (18:49), gdy Furman przychodzi do Anioła, kamera poszła za wysoko i widać koniec dekoracji. Nawiązując do tej wpadki, można także zwrócić uwagę na scenę, gdy w odcinku dziewiątym (06:03) Winnicki po rozmowie z Aniołem w jego "gabinecie" udaje się do wyjścia. Można tam zauważyć dziwny sufit, który także jest końcem dekoracji. (Mikesz)

Braki w suficie Braki w suficie Braki w suficie Braki w suficie

80. Wojciech Zagórski

Przesyłam jeszcze dwóch aktorów, którzy zagrali w serialu jako statyści. Pierwszy to Wojciech Zagórski jako gość u Balcerków. Ten aktor grał między innymi w filmie "Co mi zrobisz jak mnie złapiesz?" klienta awanturnika. Drugi aktor to... właśnie. Grał on również w filmie "Co mi zrobisz jak mnie złapiesz?" osobę, która przyszła do kierownika warsztatu (Kazimierza Kaczora) z żalem, że czeka już tak długo, na co kierownik wytłumaczył, że na 300% strat to nie może sobie pozwolić. Z obsady na początku filmu nie mogłem dojść kto to. Może pomożecie? (Mikesz)

2016: bukos68: Najprawdopodobniej jest to Jerzy Tadeusiak.

Wojciech Zagórski Wojciech Zagórski Wojciech Zagórski Wojciech Zagórski Aktor Aktor