Menu serwisu
Alternatywy 4

WPADKI, NIEŚCISŁOŚCI, CIEKAWOSTKI - (41 - 60)

Podczas przygotowywania materiałów na stronę, byliśmy zmuszeni oglądać nasz serial po kilka razy w krótkim okresie czasu. W trakcie tego oglądania wpadło nam w oczy kilka wpadek i nieścisłości, którymi oczywiście dzielimy się z Wami.

Będziemy tu również zamieszczać wszystkie Wasze najdrobniejsze serialowe spostrzeżenia. Jeżeli coś rzuciło się Wam na oczy, co zwróciło Waszą uwagę, uważacie, że coś było nie tak... napiszcie koniecznie. Załoyliśmy take specjalny temat na FORUM, na którym czekamy na Wasze opinie dotyczące poszczególnych ciekawostek.

41. Podstawiona książka

Kolejny dowód wprawnego szkiełka i oka naszego współpracownika Mikesza. Odcinek siódmy gdy Kubiak wraca z akcji gaszenia silnika Kotka, przestraszony zamyka się w łazience biorąc przedtem książkę leżącą koło gramofonu (minuta 7, sekunda 48). Wszystko byłoby w porządku, jednak przed wyjściem Kubiaka, gdy Kolińska-Kubiak krzyczy: "Idź zaraz, wyłącz ten silnik", owej książki tam jeszcze nie ma (minuta 6, sekunda 54). Czyżby śpiewaczka przygotowała lekturę dla zestresowanego męża? Do tego po przyjściu Kubiaka zniknęły jakieś papiery ze środkowej półki.

książka książka

42. Tablica powitalna z "nogami"

Pytanie - kto wynalazł kolejną ciekawostkę? Odpowiedź - Mikesz. Jak wiadomo uroczysta odsłona tablicy powitalnej miała miejsce w odcinku szóstym. W odcinku siódmym natomiast tablica dostaje "nóg". W minucie 13 i 48 sekundzie gdy narada spod śmietnika rozchodzi się, Balcerek podchodzi do Anioła z siatką wódki. Niewątpliwie tablica Anioła jest na swoim miejscu. Podczas wielkiego sprzątania (minuta 41, sekunda 55) tablica nadal stoi, gdyż jest przemalowywana przez Kołka - wszystko "sztymuje". Natomiast dosłownie parę chwil później (minuta 42, sekunda 22) w scenie gdy Anioł ogłasza czas wolny z uwagi na wolną niedzielę można zauważyć, że tablica skromnego projektu Anioła znikła. Widać nawet po niej dziury w ziemi - Kołek rzuca kamień w jedną z nich. Parę minut później gdy Kubiak ładuje pranie do samochodu a Anioł informuje go o blokowym totku (minuta 48, sekunda 40) można zauważyć, że tablica Anioła wróciła. Parę scen po tym, gdy Jasiek od Balcerków podchodzi do męczącego się z kołem Kubiaka, tablicy Anioła pod blokiem znów nie ma (minuta 51 i 40 sekunda).

Tablica powitalna Tablica powitalna Tablica powitalna Tablica powitalna Tablica powitalna

43. Kapeć jest - to znaczy kapcia brak

W odcinku siódmym (minuta 50 i 35 sekunda) gdy Kubiak odkręca śruby widać wyraźnie, że jest "pana", lub jak kto woli "kapeć". Za moment podchodzi Balcerek i opowiada Kubiakowi o uczciwych ludziach. Po odejściu Balcerka gdy Kubiak zabierze się do zdjęcia koła widać, że flaka już nie ma (minuta 51 sekunda 22). To oczywiście kolejna wpadka przesłana przez Mikesza.

Kapeć Kapeć

44. Szybkie tapetowanie

Czyżby Majewskim znudziła się oryginalna i uniwersalna tapeta? Zrzuty ekranu pochocdzą chronologicznie z odcinków 3, 4 i 6.

Tapeta Tapeta Tapeta

45. Docent światowej sławy

W odcinku ósmym gdy "fachowiec" Lewandowski pyta się wchodzącego właśnie do bloku Furmana o główne odcięcie wody hydrantowej, na odpowiedź docenta mówi: "Dziękuję panie DOCENCIE". Skąd Franuś wiedział, że Furman jest docentem? Nie był lokatorem bloku, a Furmana wówczas widział po raz pierwszy...? Spostrzeżenie przesłał do nas Paweł.

Zobacz teorię obalającą w 50% tę ciekawostkę.

46. Różne rozkłady mieszkań

Michał przesłał nam taką oto ciekawostkę: w kolejnych odcinkach serialu oraz na planie bloku widać, że docent Furman i Abraham Lincoln mają taki sam rozkład mieszkania. Jednak tam, gdzie u Docenta jest kuchnia, u Lincolna jest... mały pokój z łóżkiem (scena, kiedy Dominek go pokazuje, a Lincoln mówi: "To mało..."). W blokach z tamtego czasu kuchnia była pod kuchnią, aby zaoszczędzić na gazrurkach.

47. Brak zegarka

Kolejną nieścisłość przesłał do nas klubowicz Gumer: W dziewiątym odcinku, po telewizyjnej prezentacji dokonań Anioła, Redaktor dekoruje go "wysokim odznaczeniem". W telewizorze widać, że ma zegarek na ręce. Tymczasem podczas przypinania medalu dla Anioła zegarka nie ma.

Order Order

48. Niewiedza Furmana

Gdy w drugim odcinku docent Furman otwiera drzwi wyraźnie widać, że chce otworzyć je na zewnątrz podczas gdy owe drzwi otwierają się do wewnątrz. Dlatego też drzwi te wypadły razem z framugą i dlatego w ogóle wypadły. Czy to oznaka niewiedzy Furmana? - takie pytanie zadał nam, a przez nasz serwis również Wam klubowicz Edward Gierek.

49. Zakręcona Zosia

Brak profesora Kolejne spostrzeżenie przesłane przez naszego klubowicza Edwarda Gierka: w piątym odcinku gdy Zosia od profesora śpiewając swoją ulubioną piosenkę "Mam ochotę na chwileczkę zapomnienia" wychodzi ze śmietnika i kieruje się w lewą stronę. A wiemy, że blok jest po prawej...

50. Kongresowa "S" = Super szybka konsumpcja

W ósmym odcinku kolejnej nieścisłości dopatrzył się ponownie Gumer. Chodzi o błyskawiczne zastawienie stołu i konsumpcję indyka w maladze w restauracji klasy S Kongresowa. Rozpiska czasowa:

00:44:21 - muzyka do striptizu Ewy Majewskiej zaczyna grać (na stole stoja tylko szklanki z wodą)

00:44:51 - bohaterowie już pod koniec konsumpcji z wypitą, w ponad połowie wódką.

W Kongresowej W Kongresowej

51. Cigarety za obrazem

Niniejsza ciekawostka dotyczy odcinka dziewiątego. W 39 minucie i 17 sekundzie kiedy w mieszkaniu Lewickiej wybucha pożar, Furman ściąga ze ściany swoją broń. Na poniższej krótkiej animacji widzimy, że zza obrazu wypada paczka papierosów. Ciekawostkę wyszperał klubowicz Nestorus.

Cigarety

52. Braki w suficie

I kolejna ciekawostka nadesłana przez Nestorusa, ten sam ostatni odcinek, 1 godzina 1 minuta i 50 sekunda... w piwnicznym Klubie Lokatorów kończy się... sufit.

Sufit Sufit

53. Znikająca książka

Kolejna ciekawostka wypatrzona przez naszego gospodarza strony Mikesza. W odcinku szóstym (minuta 51, 10 sekunda) gdy Anioł przyjmuje sąsiadów u siebie widać, że na półce za nim nie ma książki, która nagle pojawia się parę chwil później.

Książka Anioła Książka Anioła

54. Zdradzona Bożenka

W odcinku ósmym (16 minuta) znajduje się następująca nieścisłość - po udzieleniu informacji Franusiowi, Furman wchodzi do innego bloku. Chyba nie idzie do kogoś z wizytą, ponieważ w ręce trzyma wiadro na śmieci - tylko tym razem białe, a nie zielone. Oj Bożenko, Bożenko, kiepsko z tobą.
Ciekawostka przysłana przez Mikesza

Franuś i Furman Franuś i Furman

55. Gdzie idziesz Franiu?

Z cyklu Mikesz przedstawia - kolejna ciekawostka: w odcinku ósmym, (minuta 13, 50 sekunda) podczas usuwania awarii wodociągowej, gdy Franuś chodzi po lokatorach i odkręca zawory można zauważyć, że u towarzysza Winnickickiego i u profesora Dąb-Rozwadowskiego Franuś po wykonaniu swojego zadania wcale nie idzie do drzwi. U profesora widać wyraźnie wizjer w drzwiach, więc to na pewno są drzwi wejściowe.

Franuś wychodzi Franuś wychodz

56. Pomieszana ekipa naprawcza - sprostowanie ciekawostki nr 45

Bardzo ciekawe spostrzeżenie, które w 50% może obalać ciekawostkę numer 45 nadesłał do nas Maciej. Podczas wesela Balcerek zbiera ekipę naprawczą. W pierwszym ujęciu widać 4 osobową ekipę (Balcerek, Pan Młody i dwóch kumpli Balcerka). Na kolejnym ujęciu u Lewickiej w tajemniczy sposób Pan Młody przeobraża się w Franusia. Podczas spotkania na schodach Balcerek zamienia się natomiast w Pana Młodego. Wreszcie u Winnickich ponownie poplątanie z zagmatwaniem - tym razem pojawia się Balcerek a znika jeden z jego przyjaciół. Tym samym można w 50% obalić nieścisłość dotyczącą fachowca i Furmana. Przez to poplątanie ekip naprawczych Franuś Fachowiec mógł wiedzieć, że Furman jest docentem gdyż "był" u Lewickiej a ona stwierdziła wcześniej, że była u docenta opłukać włosy.

Ekipa naprawcza Ekipa naprawcza Ekipa naprawcza Ekipa naprawcza Ekipa naprawcza

57. A tak ładnie było skopane...

Pod koniec odcinka piątego Murzyn pięknie uporządkował podwórko, skopał ziemię a nawet wywiezione zostały śmieci łącznie z betonowym okręgiem. Cały ten usunięty dziwnym sposobem przez Murzyna bałagan powraca na początku odcinka szóstego - ciekawostka zauważona przez Macieja.

Skopanie Skopanie

58. Łopaty Murzyna

Kolejne spostrzeżenie nadesłane przez Mikesza. W 52 minucie i 15 sekundzie odcinka piątego gdy Anioł daje wytyczne Abrahamowi Lincolnowi gdzie ten ma kopać, widać oparte o murek narzędzia ogrodnicze. Natomiast parę chwil później gdy murzyn jest pochłonięty pracą (minuta 53, 25 sekunda) można zauważyć, że narzędzi przy murku już nie ma. Jednak nie przepadły one na dobre. Gdy zrezygnowany Anioł wychdzi z bloku (minuta 54, 55 sekunda), narzędzia już są na swoim miejscu, lecz w nieco zmienionym składzie.

Łopaty Murzyna Łopaty Murzyna Łopaty Murzyna

59. Czy to ten sam Majewski?

Mikesz zadziwia nas wszystkich swoją spostrzegawczością. Tytuł gospodarza strony przyznany mu został jak widać nieprzypadkowo. Oto kolejna jego ciekawostka. W odcinku piątym (minuta 33, sekunda45) w "mlecznej scenie" gdy Majewski trzymając dubeltówkę mówi, że ma propozycję na rozwiązanie sprawy kradzionego mleka. Widać wtedy, że na nosie nie ma okularów a jego zegarek ma okrągłą tarczę. Po chwili wpada do łazienki gdzie goli się profesof Dąb-Rozwadowski. Podczas proszenia go o pomoc można zauważyć, że na nosie ma nagle okulary i na ręce zegarek, który ma tarczę o kształcie - powiedzmy kwadratowym. Następnie wychodząc z profesorem przed drzwi owe szczegóły wróciły do stanu poprzedniego.

Majewski Majewski Majewski

60. Teleportacja Pana Młodego

W odcinku ósmym (minuta 21, 27 sekunda) gdy Furman przychodzi do Balcerków zawiadomić o próbie chóru, z tyłu widać Pana Młodego. W następnym ujęciu Pan Młody nagle znajduje się w innej części mieszkania. Zaznaczam, że wszystko się dzieje w jednym zdaniu docenta - Mikesz.

Pan Młody Pan Młody