Menu serwisu
Alternatywy 4

GRA MIEJSKA "ŚLADAMI ALTERNATYW 4"

Gra miejska24 października 2009 roku w Warszawie autobus Ikarus zabrał grupę kilkudziesięciu uczestników na miejską grę, organizowaną przez Instytut Stefana Starzyńskiego przy Muzeum Powstania Warszawskiego, pod nazwą "Śladami Alternatyw 4". Kierowca autobusu przybył z Gdańska, w związku z czym komunikacyjny rozkład arterii stolicy, był dla niego równie tajemniczy jak "kolejkowy system" dla Abrahama Lincolna.

Gra miejskaPrzed odjazdem organizator Marta Czajka przywitała wszystkich serdecznie pod zachmurzonym niebem Śródmieścia. Ruszyliśmy spod dawnego urzędu cenzury i od razu zaplątaliśmy się w sznury samochodów przemierzających miasto. Po drodze Wasz korespondent odczytywał przez megafon pytania quizu, który okazał się nad wyraz trudny, gdyż co chwilę przez tłum pasażerów przebiegał pomruk bezsilności i można było zauważyć błagalne spojrzenia. Nie było jednak litości. Albo ktoś jest fanem, albo nie!

Gra miejskaNa przystankach wsiadały tajemnicze postacie z rekwizytami, które miały przypominać bohaterów serialu. Po autobusie zaczęła kręcić się Zosia od profesora, Manc próbował ulepszać wyposażenie "przegubowca", wsiadła nauczycielka z dzieciakami i pojawił się robot kolejkowy. Jakaś ekipa telewizyjna robiła materiał z wydarzenia, a co wytrawniejsze oko mogło rozpoznać w niej współautora scenariusza Janusza Płońskiego.

Gra miejskaNa Targówku przywitał nas deszcz i korek na kilka kilometrów, za to na Ursynowie, pod blokiem Alternatywy 4, ktoś filmował naszą zabawę z okna balkonu. Tam też nastąpił finał gry, ogłoszenie wyników i rozdanie nagród. Wszyscy bardzo żałowali, ze nie udało się spotkać Stanisława Anioła, ale wierzyliśmy, że jego duch unosi się nad nami, co zresztą byłoby całkiem uzasadnione choćby ze względu na jego nazwisko.

Gra miejska Gra miejska Gra miejska Gra miejska Gra miejska Gra miejska Gra miejska Gra miejska Gra miejska Gra miejska Gra miejska Gra miejska Gra miejska Gra miejska Gra miejska Gra miejska Gra miejska Gra miejska Gra miejska Gra miejska Gra miejska Gra miejska Gra miejska Gra miejska Gra miejska Gra miejska Gra miejska

Organizator: Instytut Stefana Starzyńskiego, oddział Muzeum Powstania Warszawskiego

1944 1944

Partner: www.alternatywy4.net

Patron medialny: TVN Warszawa

TVN Warszawa