Menu serwisu
Alternatywy 4

"NAJ" - DZIWNIEJSZE DIALOGI

Naj-dziwniejsze dialogi W 2006 roku na naszym rynku ukazało się trzypłytowe wydanie serialu "Alternatywy 4" na DVD z podtytułem: "wydanie kolekcjonerskie". Wydanie to firmowane jest przez "NAJ" - tygodnik dla kobiet. W ostatnim czasie większość ukazujących się na DVD wydań (dodatek do "Dziennika", czy 3-płytowa wersja dostępna w sieci "EMPIK") zawiera dokładnie taką samą wersję dialogów jak opisywana poniżej wersja z "NAJ". Oglądając tę wersję serialu natrafiliśmy na kilka ciekawostek, którymi chcemy się z Wami podzielić. Poniżej przedstawiamy różnice w dialogach znajdujących się na wspomnianym wydaniu. Odniesieniem było ośmiopłytowe wydanie, z którego to spisane zostały dialogi dostępne na naszej stronie. Jeżeli ktoś ma koncepcję, dlaczego komuś zależało na umieszczeniu tu takiej, a nie innej wersji, prosimy o kontakt, bądź wypowiedź na naszym forum.

"ROZŁAM W SZKLARSKIEJ"
WERSJA NAJ ORYGINAŁ
Z-ca szefa Stowarzyszenia Coś ci powiem. Jest przeciek z pierwszej ręki. Z-ca szefa Stowarzyszenia Dobrze, dobrze. Jest przeciek z pewnej ręki.
Szef Stowarzyszenia Tak? Szef Stowarzyszenia Tak?
Z-ca szefa Stowarzyszenia Że ściśle tajne dyrektywy naszej najwyższej loży wyciekły poza teren i teraz mają je wydrukować, wiesz gdzie? Z-ca szefa Stowarzyszenia Że ci Krzyżacy to jeszcze przed Płowcami bili się w Jerozolimie z Palestyńczykami i wtedy Mazowiecki...
Szef Stowarzyszenia No gdzie? Szef Stowarzyszenia Co ty powiesz?
Z-ca szefa Stowarzyszenia "W Szpilkach" Z-ca szefa Stowarzyszenia Tak.
Szef Stowarzyszenia Na nikim tu nie można polegać jak na Zawiszy. Wynoszą najściślejsze sekrety naszych historycznych zamierzeń. Szef Stowarzyszenia To co ty myślisz, że oni byli nasi?
    Z-ca szefa Stowarzyszenia W pięćdziesięciu procentach.
    Szef Stowarzyszenia To okropność, co za dzień. A ty słyszałeś? Znowu mamy rozłam. Tym razem w Szklarskiej Porębie.
Z-ca szefa Stowarzyszenia Co? Z-ca szefa Stowarzyszenia Co?
    Szef Stowarzyszenia Nie, rozłamowcy opanowali kasy i pieczątki. W stu procentach!
    Z-ca szefa Stowarzyszenia A Maniak mianował Zacharka hetmanem Zjednoczenia Zachodniego.
Szef Stowarzyszenia My to się zawsze dowiadujemy o wszystkim ostatni. Proszę a taki profesor Dąb-Rozwadowski, czekaj gdzie ja to miałem cholera... O! czekaj, proszę. Szef Stowarzyszenia My to się zawsze dowiadujemy o wszystkim ostatni. Proszę, a taki profesor Dąb-Rozwadowski, czekaj gdzie ja to miałem cholera... O! Czekaj, proszę.
Z-ca szefa Stowarzyszenia No pokaż. Z-ca szefa Stowarzyszenia No pokaż.
Szef Stowarzyszenia Napisał o nas miesiąc temu. Napisał, że teraz pękną z kolei na zachodzie... Szef Stowarzyszenia Napisał o nas miesiąc temu. Napisał, że teraz pękną z kolei na zachodzie...
Z-ca szefa Stowarzyszenia Paszkwil. Z-ca szefa Stowarzyszenia Szklarska.
Szef Stowarzyszenia No właśnie, a echo odpowie z południa i z północy... no i tak dalej i tak dalej... proszę. Miesiąc temu zapowiadał. Zawołaj Tadka. Szef Stowarzyszenia No właśnie, a echo odpowie z południa i z północy... no i tak dalej i tak dalej... proszę. Miesiąc temu zapowiadał. Zawołaj Tadka.
Dalszy ciąg identyczny. Niektóre kwestie pozamieniane, podmieniona kwestia o Krzyżakach, Szklarskiej Porębie i hetmanie Zjednoczenia Zachodniego..
Zobacz kolejny dialog: Ulica Alternatywy