Menu serwisu
Alternatywy 4

Bohaterowie wróć do listy »

ZDZISŁAW KOŁEK ZDZISŁAW KOŁEK (Doktór Lewatywa)

Jerzy Kryszak

Doktor z nadkwasotą. Ma wspaniały pomysł na przerobienie swojego M, w taki sposób zmieniając rozkład, "że gra muzyka". Od początku (w jego mniemaniu) prześladowany przez sąsiada Kotka. Do tego stopnia prześladowany, że okazuje się iż wspólnie zostają zakwaterowani w jednym mieszkaniu pod numerem 9. Dzięki znajomości psychologii zyskuje nowe, piękne mieszkanie... oczywiście także pod numerem 9. Po wielu perypetiach dogaduje się jednak z panem Zygmuntem, choć wcześniej zastrzegał się, że wolałby przetokę mózgową. Pan doktor jest właścicielem malucha w nieokreślonym kolorze i najwspanialszego barku łączącego kuchnię z salonem.

Tylko nie baranie! Tylko nie baranie, dźwigu jeden! Auto z tyłu jeden ty kretynie jest. (W tym momencie maluch Kołka wjeżdża w niego, ten odruchowo odzywa się w stronę samochodu.) A gdzie ty?! Gdzie ty?! A ty gdzie?! Cholera!więcej »

Jak to wszystko (śśśłyyyt), przecież ja nie składałem podania o przydział mieszkania z sublokatorem proszę pana.więcej »

To ja jestem nieszczęśliwy przez niego! Od początku mnie prześladuje. Zawziął się na mnie i na moje mieszkanie! Wie pan co on mi... jak... ja... ja dwie butelki wódki przez niego straciłem!więcej »

To było tak. Zabił murarz kolegę i zamurował. Jak Słowacki Mazepę.więcej »

Mały donosik co?więcej »

A ja! A ja mam mieszkanie numer dziewięć i ten pan mnie w ogóle nie interesuje! (Trzaska drzwiami.)więcej »

No tak! Pan sąsiad jak zwykle nie może. Ale jakby trzeba było rozpić pół litra to proszę bardzo co? Trochę kultury.więcej »

Wiesz co bym wolał? Przetokę mózgową niż się z tym łobuzem zadawać!więcej »