Menu serwisu
Alternatywy 4

DIALOGI

"Luki w dokumentach" (00:21:44)

Sekretarka Jadzia zabiera pieczątki z gabinetu prezesa po tym, jak ten przydzielił mieszkanie Cichockiego towarzyszowi Winnickiemu.
 Sekretarka Jadzia Panie prezesie, ten Cichocki tam już sterczy parę godzin. Może pan by go przyjął, porozmawiał?  
 Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Ech, co za namolny facet. Musiał go ktoś na mnie napuścić. No dobrze. Niech go pani poprosi.  
 Sekretarka Jadzia Dobrze.  
  Do gabinetu wchodzi Cichocki.  
 Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Proszę, proszę. No więc panie kolego w zasadzie wszystko jest w porządku. Przydział jest gotowy, mieszkanie czeka... Niestety nie mogę dać panu tego przydziału.  
Dionizy Cichocki Dlaczego?  
 Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Stwierdziłem niestety luki w pańskich dokumentach. No na przykład nie ma pan zaświadczenia, czy pańscy rodzice posiadają jakąś własną nieruchomość albo dodatkowe izby?  
Dionizy Cichocki Ale panie prezesie przecież moi rodzice już dawno nie żyją.  
 Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Nie szkodzi. To znaczy przepraszam, źle się wyraziłem. Oczywiście ja panu wierzę, ale w dokumentach nie ma śladu tego faktu. No musi pan złożyć świadectwo zgonu rodziców.  
Dionizy Cichocki Ale panie prezesie ja mam czterdzieści osiem lat, to co do tego mają rodzice? Ojciec umarł jeszcze w czterdziestym trzecim u nich na mrozie.  
 Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Tak. No cóż. Sprawa jest bardzo prosta. Wyśle pan list polecony i odwrotną pocztą przyślą panu świadectwo zgonu ojca. Ale poza tym proszę pana ja tu nie widzę zaświadczenia, czy pańska żona nie prowadzi na przykład działalności gospodarczej.  
Dionizy Cichocki A to po co?  
 Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Jak to po co. To leży w pańskim interesie. Jeżeli żona jest na przykład chałupniczką, naukowcem, artystką, literatem to przysługuje panu dodatkowa izba. No, a więc życzę panu powodzenia, a przydział leży tu i czeka na pana cierpliwie. No, do widzenia panu. (Wyprowadza Cichockiego z gabinetu.) Aha! I jeszcze jedno. Dobrze by było żeby pan przyniósł zaświadczenie, że mieszkanie jest panu naprawdę potrzebne.