Menu serwisu
Alternatywy 4

NEWSY

Wakacyjne dylematy (13-07-2014)

Dość głośno zrobiło się w ostatnim czasie na naszym forum w związku z jego formułą oraz "zaśmiecaniem" (jak twierdzi część forumowiczów) go przez cytowanie serialowych dialogów. W związku z tym, my jako administratorzy serwisu, starając się być jak najbardziej bezstronnymi w tej kwestii, zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w specjalnie przygotowanej sondzie, w której to Wy zdecydujecie, czy struktura i regulamin naszego forum ulegnie zmianie. Na Wasze głosy czekamy do końca lipca. Potem na podstawie wyników podejmiemy odpowiednie kroki.

Kawał (05-06-2014)

Mamy dla Was zawsze aktualny dowcip: "Przychodzi baba do lekarza z parówką w... I lekarz mówi, co pani jest? A ona mówi hot dog."

Jak powinna wyglądać prawidłowa reakcja chyba wszyscy doskonale wiedzą.

Porządek mailowy (19-02-2014)

Przy okazji porządków, dokopaliśmy się do jednego, zakurzonego już nieco maila z ciekawą informacją od pani Małgorzaty, która swego czasu poinformowała nas o swojej mamie. Co mama pani Małgorzaty ma wspólnego z Alternatywami? Zobaczcie sami!

Wesołych Świąt! (21-12-2013)

W związku z wykonaniem zaplanowanych zadań w terminie i z uwagi na wolną niedzielę oraz nadchodzące święta, ogłaszamy czas wolny! Wszystkiego Wesołego od załogi www.alternatywy4.net!

Odnowiona wersja serialu (15-12-2013)

Podczas audycji "Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać" w Pierwszym Programie Polskiego Radia, Pan Janusz Weiss próbował ustalić jakie są dalsze losy reprodukcji obrazu Bitwy pod Grunwaldem, która odegrała w serialu dość znaczącą rolę. Przy tej okazji od rzecznika TVP Jacka Rakowieckiego dowiedział się, że "Telewizja Polska rozpoczęła prace nad cyfrowym poprawianiem jakości serialu. W przyszłym roku, choć pewnie dopiero po wakacjach, w TVP 2 pokażemy odświeżone Alternatywy 4, ale - co naistotniejsze - z fragmentami usuniętymi przez cenzurę". Czekamy zatem z niecierpliwością!

Nowa odsłona serwisu (11-12-2013)

Łelkom! Gutentag! Naschledano! Lejdis dżentelmen! Więc tak, mamy zaszczyt powitać szanownych gości w imieniu kolektywu fanów Alternatywy cztery. To niesłychane wyróżnienie jest wyrazem uznania ze strony władz dla naszych dotychczasowych sukcesów i jednocześnie bodźcem do dalszych godnych uwagi osiągnięć na polu gospodarczym! Chcemy podkreślić, jako gospodarze tego serwisu, że naszą ambicją jest aby przykład promieniujący z tego miejsca, pod naszym, czyli Łukasza i Adama kierownictwem, rozszerzył się na cztery części kuli ziemskiej!

A tak na poważnie postanowiliśmy iść z duchem czasu i zachciało się nam trochę odświeżyć naszą zakurzoną już, niemodernizowaną od 2007 roku stronę. Mamy nadzieję, że zaproponowane przez nas zmiany zostaną przyjęte przez Was równie miło, jak poprzednia wersja naszego serwisu.

Staraliśmy się bowiem utrzymać klimat poprzedniej strony, dodając tylko nieco wodotrysków i udogodnień dla naszych czytelników.

Wprowadzenie niektórych zmian podyktowane zostało koniecznością wynikającą z rozmów przeprowadzonych z Telewizją Polską. Na malutkim marginesie dodamy tylko, że o mały włos, a musielibyśmy zniknąć z internetowego świata, ale szczęśliwie wszystko udało się doprowadzić do kompromisowego rozwiązania. Za okazaną w tej kwestii pomoc z góry pragniemy podziękować Panu Sebastianowi z TVP i stale współpracującemu z nami Panu Januszowi Płońskiemu.

Informujemy, że przy tej okazji naprawiliśmy także wszelkie błędy związane z niemożliwością rejestracji i odzyskiwania hasła w Klubie Lokatorów. Zawiesiliśmy także funkcjonowanie "Barejek", a co za tym idzie możliwość zdobywania tytułu Gospodarza Strony. Musieliśmy także zamknąć nasz sklepik w serwisie CupSell. Może kiedyś...

Na wszelkie sugestie i uwagi czekamy z niecierpliwością.

Życzymy miłej lektury!
Łukasz i Adam

Gra planszowa (02-11-2013)

Gra planszowaJuż 6.11.2013 r. o godz. 17.00 w salonie Empik Junior w Warszawie odbędzie się oficjalna premiera gry "Alternatywy 4", na którą zaproszeni zostali: odtwórca głównej roli Pan Kazimierz Kaczor, współautor scenariusza p. Jan Płoński, p. Andrzej Zawistowski - dyr. Biura Edukacji Publicznej IPN oraz twórcy gry.
Wszystkich miłośników serialu serdecznie zapraszamy.

Więcej informacji o grze wraz z linkiem do sklepu znajdziecie na naszej stronie.

Gra Miejska Śladami Barei II (07-10-2013)

Gra Miejska Śladami Barei II12 października 2013, Ursynów
Zawsze chciałeś przenieść się na kilka dni w czasy PRL-u i zasmakować tamtego klimatu? Pamiętasz PRL i chciałbyś przeżyć te czasy, ale z większą dozą poczucia humoru? Zapraszamy na drugą edycję Gry Miejskiej Śladami Barei.

Uczestnicy gry będą musieli dogłębnie poznać zakamarki Ursynowa, by odnaleźć punkty, które ciągle żyją w latach osiemdziesiątych i stwarzają sytuacje i problemy iście z komedii Stanisława Barei. Kto okaże się najlepiej sobie radzić w PRL-owskich warunkach? Zapewniamy oryginalne, interesujące i naprawdę śmieszne atrakcje. Oprócz tego, to Wy stworzycie klimat tej gry!

Hasło przewodnie: Entuzjazm + Plan = Mieszkanie

Zapraszamy w strojach rodem z PRL, za przebranie każda drużyna na starcie dostanie dodatkowe punkty. Najlepiej przebrana drużyna wygra dodatkowo prezent pełen towarów deficytowych!

ZAREJESTRUJ SIĘ DO GRY

Zapisy trwają do wyczerpania miejsc

Maksymalna liczba drużyn - 50.

W każdej drużynie musi być przynajmniej jedna osoba pełnoletnia.

Zgłoszenie wyślij na adres gra@zwalcznude.pl

W temacie należy wpisać „Śladami Barei II". Aby zgłoszenie było ważne wiadomość musi zawierać poniższe informacje:

Nazwa drużyny oraz ilość osób.
Imię, nazwisko, mail prowadzącego i ewentualnie pozostałych uczestników.
Ilość i wiek dzieci biorących udział w grze - wszystkie pociechy w wieku 4-10 lat, zgłoszone drogą mailową, które wezmą w niej udział i ukończą zabawę otrzymają nagrody.
Sposób transportu
Dzielnica, w której mieszkasz.
Źródło informacji o grze.

Zapraszamy!


Nie mamy gospodarza... (24-07-2013)

Zgodnie z nowymi ustaleniami dotyczącymi pełnienia funkcji Gospodarza Strony Alternatywy4.net przez naszych klubowiczów, minimalną wymaganą liczbą zgromadzonych Barejek jest 40. Na chwilę obecną najwięcej na swoim koncie, bo aż 37 ma trzech klubowiczów. Który pierwszy osiągnie wymagane minimum zostanie nowym Gospodarzem Strony. Powodzenia!

Termin III Zlotu Fanów (21-05-2013)

Termin III Zlotu FanówDostajemy od Was - fanów serialu mnóstwo zapytań o termin kolejnego oficjalnego Zlotu Fanów. Poprzednie dwa zloty miały miejsce w 2009 roku, a więc już całkiem dawno temu.
My - autorzy strony - po pierwsze mamy "ciut" daleko do Warszawy, a po drugie z trudnością ogarniamy tematy związane z samą stroną, publikacją nowych rzeczy, dążeniem do tego, by "było życie na osiedlu". Dodawanie sobie kolejnego, o wiele bardziej skomplikowanego zadania nie byłoby najlepszym pomysłem.
Dlatego też kierujemy do Was drodzy miłośnicy serialu apel: jeżeli ktoś z Was jest z Warszawy lub niedalekiej od Stolicy miejscowości (albo dojazdy do miasta stołecznego nie stanowią dla niego problemu), wykazuje choć odrobinę zdolności organizatorskich, a do tego dysponuje wolnym czasem, zapraszamy do podjęcia się organizacji III Zlotu Fanów 2013. My ze swojej strony obiecujemy pomoc organizatorską, patronat i rozpropagowanie tej szczytnej akcji. Chętnych prosimy zatem o kontakt z nami.
Póki co, przygotowaliśmy już specjalną sondę. Prosimy o zabranie głosu w kwestii terminu kolejnego Zlotu Fanów.
Pozdrawiamy - Adam i Łukasz

 1   2   3  [4]  5   6   7   8   9   10   11     »»