Menu serwisu
Alternatywy 4

NEWSY

Gra planszowa (02-11-2013)

Gra planszowaJuż 6.11.2013 r. o godz. 17.00 w salonie Empik Junior w Warszawie odbędzie się oficjalna premiera gry "Alternatywy 4", na którą zaproszeni zostali: odtwórca głównej roli Pan Kazimierz Kaczor, współautor scenariusza p. Jan Płoński, p. Andrzej Zawistowski - dyr. Biura Edukacji Publicznej IPN oraz twórcy gry.
Wszystkich miłośników serialu serdecznie zapraszamy.

Więcej informacji o grze wraz z linkiem do sklepu znajdziecie na naszej stronie.

Gra Miejska Śladami Barei II (07-10-2013)

Gra Miejska Śladami Barei II12 października 2013, Ursynów
Zawsze chciałeś przenieść się na kilka dni w czasy PRL-u i zasmakować tamtego klimatu? Pamiętasz PRL i chciałbyś przeżyć te czasy, ale z większą dozą poczucia humoru? Zapraszamy na drugą edycję Gry Miejskiej Śladami Barei.

Uczestnicy gry będą musieli dogłębnie poznać zakamarki Ursynowa, by odnaleźć punkty, które ciągle żyją w latach osiemdziesiątych i stwarzają sytuacje i problemy iście z komedii Stanisława Barei. Kto okaże się najlepiej sobie radzić w PRL-owskich warunkach? Zapewniamy oryginalne, interesujące i naprawdę śmieszne atrakcje. Oprócz tego, to Wy stworzycie klimat tej gry!

Hasło przewodnie: Entuzjazm + Plan = Mieszkanie

Zapraszamy w strojach rodem z PRL, za przebranie każda drużyna na starcie dostanie dodatkowe punkty. Najlepiej przebrana drużyna wygra dodatkowo prezent pełen towarów deficytowych!

ZAREJESTRUJ SIĘ DO GRY

Zapisy trwają do wyczerpania miejsc

Maksymalna liczba drużyn – 50.

W każdej drużynie musi być przynajmniej jedna osoba pełnoletnia.

Zgłoszenie wyślij na adres gra@zwalcznude.pl

W temacie należy wpisać „Śladami Barei II". Aby zgłoszenie było ważne wiadomość musi zawierać poniższe informacje:

Nazwa drużyny oraz ilość osób.
Imię, nazwisko, mail prowadzącego i ewentualnie pozostałych uczestników.
Ilość i wiek dzieci biorących udział w grze - wszystkie pociechy w wieku 4-10 lat, zgłoszone drogą mailową, które wezmą w niej udział i ukończą zabawę otrzymają nagrody.
Sposób transportu
Dzielnica, w której mieszkasz.
Źródło informacji o grze.

Zapraszamy!


Nie mamy gospodarza... (24-07-2013)

Zgodnie z nowymi ustaleniami dotyczącymi pełnienia funkcji Gospodarza Strony Alternatywy4.net przez naszych klubowiczów, minimalną wymaganą liczbą zgromadzonych Barejek jest 40. Na chwilę obecną najwięcej na swoim koncie, bo aż 37 ma trzech klubowiczów. Który pierwszy osiągnie wymagane minimum zostanie nowym Gospodarzem Strony. Powodzenia!

Termin III Zlotu Fanów (21-05-2013)

Termin III Zlotu FanówDostajemy od Was - fanów serialu mnóstwo zapytań o termin kolejnego oficjalnego Zlotu Fanów. Poprzednie dwa zloty miały miejsce w 2009 roku, a więc już całkiem dawno temu.
My - autorzy strony - po pierwsze mamy "ciut" daleko do Warszawy, a po drugie z trudnością ogarniamy tematy związane z samą stroną, publikacją nowych rzeczy, dążeniem do tego, by "było życie na osiedlu". Dodawanie sobie kolejnego, o wiele bardziej skomplikowanego zadania nie byłoby najlepszym pomysłem.
Dlatego też kierujemy do Was drodzy miłośnicy serialu apel: jeżeli ktoś z Was jest z Warszawy lub niedalekiej od Stolicy miejscowości (albo dojazdy do miasta stołecznego nie stanowią dla niego problemu), wykazuje choć odrobinę zdolności organizatorskich, a do tego dysponuje wolnym czasem, zapraszamy do podjęcia się organizacji III Zlotu Fanów 2013. My ze swojej strony obiecujemy pomoc organizatorską, patronat i rozpropagowanie tej szczytnej akcji. Chętnych prosimy zatem o kontakt z nami.
Póki co, przygotowaliśmy już specjalną sondę. Prosimy o zabranie głosu w kwestii terminu kolejnego Zlotu Fanów.
Pozdrawiamy - Adam i Łukasz

Witamy Nowego Gospodarza Strony z szacunkiem! (04-03-2013)

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w dniu 28.02.2013, nowym, piętnastym już Gospodarzem Strony Alternatywy4.net został nasz klubowicz Szmaciuch. Gratulujemy!

Do końca czerwca 2013 będzie mu przysługiwało prawo do noszenia tego tytułu, posługiwania się nim wszem i wobec, a także do zbierania zasłużonego szacunku od pozostałych członków zgranego kolektywu. No!

Dodatkowo pragniemy podziękować p. Krzysztofowi za podesłanie do nas informacji o swoim wujku, kierowcy autobusu, który w serialu miał przyjemność przewozić Lewicką, jej dzieci i cały życiowy bagaż do nowego mieszkania na Alternatywy 4.

Ponad 2000 fanów! (04-02-2013)

Ponad 2000 fanów!W ostatnim czasie przekroczyliśmy liczbę 2000 fanów na naszym facebookowym profilu! Cieszymy się, że grono miłośników naszego ponadczasowego serialu oraz sympatyków naszej strony internetowej stale się powiększa. Wszystkich nowych fejs-fanów witamy z szacunkiem, starych bywalców pozdrawiamy gorąco, a niedoszłych zapraszamy do grona. Czekamy na kolejny tysiąc!
Załoga alternatywy4.net

21 rocznica śmierci Romana Wilhelmiego (03-11-2012)

21 rocznica śmierci Romana WilhelmiegoDzisiaj wspominamy 21 rocznicę śmierci wielkiego Romana Wilhelmiego - naszego serialowego Anioła. Przy tej okazji w Poznaniu odsłonięto pomnik tego wielkiego aktora autorstwa rzeźbiarza Romana Kosmali. Wykonane z brązu dzieło powstawało prawie rok, ma blisko 2 metry wysokości, waży około pół tony. Pod popiersiem widnieje napis "Roman Wilhelmi 1936 - 1991. Wybitny aktor, obywatel miasta Poznania". Wkrótce na naszej stronie pojawi się więcej zdjęć i materiałów z obchodów piątych Dni Romana Wilhelmiego.

Piąte urodziny! (29-10-2012)

Piąte urodziny!(zmieniono 11-12-2013): W związku z okrągłą rocznicą urodzin, mieliśmy przygotowaną dla wszystkich fanów serialu małą niespodziankę - nasz specjalny sklepik z serialowymi gadżetami w serwisie cupsell.pl. Po ostatnich ustaleniach z TVP niestety musieliśmy zamknąć sklepik...

Gra miejska: Absurdy PRL (08-10-2012)

Gra miejska: Absurdy PRL13 października 2012, godz. 11:00, Warszawa, Aleja Komisji Edukacji Narodowej 61

Tym razem przeniesiemy się w czasy PRL-u i zasmakujemy absurdalnego smaku jego klimatu.Gra będzie nawiązywała do sztuki „Madame” na podstawie książki Antoniego Libery o tym samym tytule.


Artykuły na kartki, ortalion największym hitem mody, biurokracja zawikłana niczym drzewo genealogiczne rodzin z "Mody na sukces" - największe absurdy epoki PRL powracają!

Teraz każdy może stanąć do konkurencji, w której zmierzy się z przeciwnościami losu zaprojektowanymi nie przez portal ZwalczNude.pl, nie przez Urząd Dzielnicy Ursynów, ale przez samego Władysława Gomułkę i jego następców!

Na drodze do pokonania systemu staną profesjonaliści - aktorzy z Teatru na Woli, którzy wyćwiczyli swoje role, grając w sztuce opartej na podstawie książki Antoniego Libery "Madame". Książka jest inspiracją do gry miejskiej.

Czy może przyjść każdy? Oczywiście nie! Wyłącznie obywatele, którzy dopełnią wszystkich formalności wymaganych przez komisję, tj. zarejestrują się mailowo na adres: gra@zwalcznude.pl, oraz przekażą wymagane dokumenta i referencje, rozpoczną zabawę kolektywną w dniu sobotnim.

Zadaniem każdej drużyny będzie przejście historii opisanej w sztuce „Madame” - odwiedzenie uniwersytetu, poczty czy gimnazjum w poszukiwaniu informacji, które nie jest w czasach gry – latach sześdziesiątych – tak łatwo wydobyć od osób piastujących swoje odpowiedzialne stanowiska. Wykaż się sprytem, rezolutnością, znajomością realiów danych czasów oraz ogromnym poczuciem humoru i zagraj o pakiet nagród. 13 października dzielnica Ursynów przemieni się jeszcze raz w niesamowite miejsce, jakim stała się już 17 marca podczas poprzedniej gry miejskiej w konwencji PRL.

Gra jest przewidziana dla 50 drużyn i przeznaczona jest dla osób powyzej 4. roku życia.

Wszystkie dzieci w wieku 4-10 lat otrzymają nagrody pod warunkiem, że zostaną zgłoszone do gry.

Zgłoszenia na adres: gra@zwalcznude.pl W temacie wiadomości należy wpisać "Absurdy PRL".

Każda wiadomość musi zawierać poniższe informacje, w przeciwnym wypadku zgłoszenie nie będzie brane pod uwagę:
1. Nazwa drużyny oraz ilość osób.
2. Imię, nazwisko, login na portalu ZwalczNude.pl, mail prowadzącego i ewentualnie pozostałych uczestników.
3. Ilość, wiek i płeć dzieci biorących udział w grze - wszystkie pociechy w wieku 4-10 lat, które wezmą w niej udział i ukończą zabawę otrzymają nagrody.
4. Dzielnica, w której mieszkasz.
5. Skąd wiesz o grze - dokładna nazwa.

Serdecznie zapraszamy!

Kamyk z Jeleniej Góry.... (03-08-2012)

Kamyk z Jeleniej Góry....

Ciekawa pamiątka poświęcona reżyserowi "Misia", świadcząca o dużym poczuciu humoru jej fundatorów. Jeśli chcielibyście się przekonać na własne oczy jak wygląda święty kamyk z Jeleniej (Jasnej) Góry, to zapraszamy na jeleniogórski rynek, w okolicach wejścia do Ratusza. Oczy skierować w dół.

 1   2   3  [4]  5   6   7   8   9   10   11   12   13