Menu serwisu
Alternatywy 4

NEWSY

Kamyk z Jeleniej Góry.... (03-08-2012)

Kamyk z Jeleniej Góry....

Ciekawa pamiątka poświęcona reżyserowi "Misia", świadcząca o dużym poczuciu humoru jej fundatorów. Jeśli chcielibyście się przekonać na własne oczy jak wygląda święty kamyk z Jeleniej (Jasnej) Góry, to zapraszamy na jeleniogórski rynek, w okolicach wejścia do Ratusza. Oczy skierować w dół.

Prowokacja? (01-08-2012)

Prowokacja?

A Wy co o tym myślicie?

Witamy Nowego Gospodarza Strony z szacunkiem! (03-07-2012)

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w dniu 30.06.2012, nowym Gospodarzem Strony Alternatywy4.net został nasz klubowicz Franuś. Gratulujemy!

Do końca października 2012 będzie mu przysługiwało prawo do noszenia tego tytułu, posługiwania się nim wszem i wobec, a także do zbierania zasłużonego szacunku od pozostałych członków zgranego kolektywu.

25 rocznica śmierci Stanisława Barei (15-06-2012)

25 rocznica śmierci Stanisława BareiW takie rocznice często zastanawiamy się co by było gdyby... Gdyby pan Staszek żył i kręcił filmy, co udało by mu się zarejestrować? Przemianę naszej mentalności? Zamianę systemu nierelalnego na zbyt realny? A może wzorem innych wielkich mistrzów kina skupiłby się na dokumentowaniu życia współczesnego człowieka, niekoniecznie w gatunkowej konwencji? A może, zwyczajnie, po ludzku odpoczywałby sobie i cieszył myślą, że tak wiele mu się udało? Nam w każdym razie zawsze pozostaną filmy.

Popiersie Wilhelmiego prawie gotowe (25-04-2012)

Popiersie Wilhelmiego prawie gotowePoznań - rodzinne miasto Romana Wilhelmiego, może pochwalić się już placem jego imienia, ale teraz nadszedł czas na kolejną pamiątkę. Na placu ma stanąć obelisk przedstawiający popiersie aktora. Rzeźba powstaje w pracowni Romana Kosmali, a inicjatorzy projektu - Fundacja sceny na piętrze TESPIS juz zatwierdzili powstającą rzeźbę. Planowane odsłonięcie podobizny Wilhelmiego planowane jest w rocznicę śmierci artysty, czyli 3 listopada.

Wesołych Świąt! (06-04-2012)

Spokojnych, radosnych i rodzinnych Świąt Wielkiej Nocy od załogi serwisu alternatywy4.net dla wszystkich fanów serialu!

Gra Miejska 2012 (01-03-2012)

Zapraszamy wszystkich fanów twórczości Stanisława Barei do zapoznania się z tegoroczną edycją Gry Miejskiej.

Dodatkowo informujemy, że 1 marca 2012 zaszczytną funkcję gospodarza naszej strony do końca czerwca 2012 będzie pełnił nasz klubowicz OUTSIDER79r. Gratulujemy!

Pomnik Romana Wilhelmiego (07-02-2012)

Pomnik Romana WilhelmiegoPrzy ul. Masztalarskiej jest plac Romana Wilhelmiego, a jeszcze w tym roku w tym miejscu stanie też jego pomnik. Fundacja Sceny na Piętrze Tespis i społeczny komitet zebrały już ponad połowę kwoty potrzebnej na jego postanowienie.
- Potrzebujemy jeszcze 85 tys. zł - mówi Romuald Grząślewicz, prezes fundacji. - Ze swoich środków zgromadziliśmy 40 tys. zł. Poznaniacy wpłacili na ten cel 5685 zł. Teraz staramy się o potrzebne pozwolenia.

- Chciałbym, żeby pomnik był blisko przechodniów, a nie stał na wielkim cokole - mówi artysta Roman Kosmala. - Jestem miłośnikiem talentu mistrza Wielhelmiego. Za jego życia byłem także na spektaklu, w którym wystąpił i postaram się przedstawić go w najbardziej charakterystycznej pozie.

Wmurowanie aktu erekcyjnego ma się odbyć 6 czerwca w dniu urodzin aktora, a odsłonięcie 3 listopada w rocznicę jego śmierci.

- Obecnie jest przygotowywany cokół metalowy, na którym stanie popiersie artysty - mówi Roman Kosmala. - Niebawem zacznę pracować już nad samą rzeźbą.

Problem jest tylko jeden. Do tej pory, choć miało to być zrobione już wiosną ubiegłego roku, nie zostały uprzątnięte handlowe budki znajdujące się na placu Wilhelmiego. Pomnik musiałby stanąć w ich pobliżu, a tylna ściana warzywniaka stanowiłaby dla niego tło.

- Prof. Antoni Szczuciński i radny Maciej Przybylak zapewniali mnie, że do 31 marca teren zostanie uporządkowany - podkreśla Romuald Grząślewicz. - Nawet nie dopuszczam do siebie myśli, że stanie się inaczej, bo wtedy plany mogą nie zostać zrealizowane.

Źródło: www.gloswielkopolski.pl

1000 fanów! (06-01-2012)

1000 fanów!No to jest nas ponad 1000! Tysięcznego fana naszego profilu na serwisie Facebook - Piotra Skoniecznego, prosimy o kontakt z nami celem nagrodzenia drobną niespodzianką serialową. Gratulujemy! Czekamy na kolejnych miłośników serialu, którzy zasilą szeregi naszego fanklubu (może 2012 fanów na 2012 rok?). A właśnie, przy okazji życzymy wszystkim szczęśliwego Nowego Roku!

Wesołych Świąt! (23-12-2011)

... no oczywiście wiadomo czego, tego samego co rok temu - zdrowia, miłości, szczęścia i otaczającej Was w koło życzliwości. Niech te Święta upłyną pod znakiem spokoju i radości... a kto wie, może w obecności naszego ulubionego serialu? :) WESOŁYCH ŚWIĄT!

PS. Rozwiązanie wszystkich konkursów ogłosimy po przekroczeniu liczby 1000 fanów na naszym Facebook(owym) profilu, ale jednak z przyczyn obiektywnych nie wcześniej niż z początkiem przyszłego roku.

Pozdrawiamy
Załoga Alternatywy4.net

 1   2   3   4  [5]  6   7   8   9   10   11   12   13   14