Menu serwisu
Alternatywy 4

NEWSY

Przedłużamy konkurs (17-08-2017)

Są wakacje, leniwie płynie czas. Rozumiemy zatem brak inwencji twórczej w naszym wspaniałym konkursie, dlatego postanowiliśmy kolektywnie (oczywiście przez aklamację) przedłużyć możliwość wykazania się przez Was umiejętnością adaptacji do warunków konkursowych... Ludzie, książka z autografem czeka na nowego właściciela. Weźcie się w końcu do roboty! Czekamy cierpliwie do końca września, a potem osobiście będziemy wyciągać za uszy, wskazywać palcem oraz napiszemy rezolucję potępiającą. Rozumiemy się? No!

Jest książka, jest konkurs! (21-07-2017)

Jest książka, jest konkurs!Najnowsza książka Janusza Płońskiego "Alternatywy 4. Przewodnik po serialu i rzeczywistości" wraz z autografem autora będzie nagrodą w naszym konkursie. Długo myśleliśmy jak połączyć dwie epoki przywołane w tytule tego dzieła, czyli Alternatywy 4 oraz naszą rzeczywistość i w końcu wymyśliliśmy. Tematem konkursu będzie:

Kto mógłby wprowadzić się do mieszkania nr 13 po tow. Winnickim i zasilić barwną społeczność bloku przy ul. Alternatywy 4?


Ważnym jest by osoba ta wnosiła nowy rys charakteru i nietuzinkową osobowość wpisując się w klasyczny korowód polskich postaci. Oczekujemy na opowiadania lub komiksy, rysunki, a nawet filmy do dnia 21 sierpnia 2017 r. Najciekawsze prace będą publikowane, a najlepsza w ocenie jury w składzie autorzy strony + autor książki, zostanie nagrodzona przywołanym na początku tekstu dziełem.


Uwaga! Przysłanie pracy jest jednoznaczne z zaakceptowaniem możliwości jej publikacji na stronie alternatywy4.net (ustawa o prawach autorskich obowiązuje nawet nas).

Prace prosimy nadsyłać na adres mailowy: alternatywy4net@gmail.com


Udanej zabawy!

Alternatywy 4. Przewodnik po serialu i rzeczywistości (23-05-2017)

Poczytajcie co o książce ma do powiedzenia wydawca i Janusz Płoński. Równocześnie zapowiadamy konkurs, w którym nagrodą będzie omawiany przewodnik z autografem autora. Zaglądajcie do nas często, niespodzianek będzie więcej!

Przewodnik po serialu i rzeczywistości
PRZECZYTAJ

Zmarł Witold Pyrkosz (22-04-2017)

Z przykrością informujemy, że odszedł od nas Witold Pyrkosz - niezapomniany Józef Balcerek w naszym serialu.

Zmarł Gustaw Lutkiewicz (24-02-2017)

Z przykrością informujemy, że odszedł od nas Gustaw Lutkiewicz - prezes spółdzielni mieszkaniowej w naszym serialu.

Wyniki konkursu (11-01-2016)

Wyniki konkursu, laureatka i osoba wyróżniona oraz najciekawsze odpowiedzi znajdziecie tutaj.

Aukcja koszulki dla WOŚP 2016 (11-01-2016)

Już niewiele czasu zostało, by wylicytować koszulkę Alternatywy 4 z autografami i jednocześnie wesprzeć WOŚP 2016. Na aukcję zapraszamy na http://aukcje.wosp.org.pl/koszulka-alternatywy-4-z-podpisami-obsady-i2674240.

Wszystkiego Dobrego w Nowym Roku! (08-01-2016)

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku! Pragniemy poinformować, że Jury skończyło obrady i znamy już zwycięzcę konkursu, który o wygranej zostanie poinformowany e-mailowo. Oficjalne ogłoszenie wyników i publikacja wyróżnionych prac już wkrótce!

Konkurs z nagrodą! (09-12-2015)

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w naszym nowym konkursie, w którym będzie można wygrać nagrodę książkową ufundowaną przez samego autora. Życzymy powodzenia!

Oczko się odlepiło temu misiu... (27-11-2015)

Biografia Stanisława Barei, wydanie II. Książka została poszerzona o mnóstwo nowych fotografii, ciekawostek i zwykle pomijanych w biografiach faktów. Autor uzupełnił ją o epizod działalności opozycyjnej reżysera i dodał od siebie ostatni rozdział - refleksję, który niczego nie wnosząc do poprzednich, całkiem udanych, stara się przeciągnąć postać Barei na jedynie słuszną stronę. Ta uzurpacja niezbyt nam się podoba.

Większość prawdziwych artystów odcina się od polityki, wiedząc, że są wartości bardziej ponadczasowe od doraźnych zysków. Zatem zostawmy Bareję w spokoju! Nie próbujmy na siłę przywrócić go do politycznych sporów. Nikt sobie nie życzy być odkopanym, upudrowanym i ustawionym obok mównicy zawłaszczonej przez wątpliwe idee. Nikt nie lubi być marionetką w rękach ludzi mieniących się lepszymi obywatelami, tzw. reprezentantami większości, a budującymi swoje życie na kompleksach, uprzedzeniach z wykorzystaniem zwykłej buty. Zwłaszcza, że ten ktoś nie może się już obronić, a jedyne co pozwala go zawłaszczyć, uznać za "swojaka" jest jego postawa sprzeciwu wobec czasów w których żył. Przewidywanie kogo sportretowałby Bareja dzisiaj w swoich komediach - gdyby tylko żył, ma tyle samo sensu co pytanie o Jarosława Kaczyńskiego - po której stałby stronie gdyby żył w 1933 roku. Gdybanie, proszę państwa, nic nie wnosi. Karuzela życia kręci się dalej, a niepotrzebny ostatni rozdział książki przestał w tych dniach być aktualny. I nie odmawiając nikomu dobrych intencji, wydaje się że został napisany na konkretne zapotrzebowanie. Za rok, dwa, będziemy się z niego śmiać i być może przy kolejnym wydaniu książki trzeba będzie się go wstydzić. Albo przerabiać. Starajmy się mieć oczy i umysł otwarty, bądźmy trzeźwi i krytyczni. Zachowujmy dystans do rzeczywistości, dostrzegając jej absurdy. Uczmy się, czytajmy, poddajmy refleksji by nikt nami nie mógł manipulować. Miejmy równocześnie w sobie siłę życzliwości i wielkoduszności. Tak jak Stanisław Bareja.

PS Biografia w niedługim czasie będzie główną nagrodą w konkursie. Śledźcie uważnie nasz serwis.

 1  [2]  3   4   5   6   7   8   9   10   11     »»