Menu serwisu
Alternatywy 4

NEWSY

Czwarte urodziny! (30-10-2011)

Dokładnie 29 października 2007 o godzinie 22:00 rozpoczął swoją egzystencję w sieci serwis alternatywy4.net. Z roku na rok przybywało i wciąż przybywa fanów najpierw serialu, a zaraz po nim również naszego serwisu, co nas autorów bardzo cieszy. W związku z czwartymi, okrągłymi urodzinami, przygotowaliśmy się na przyjmowanie życzeń oraz rozdawanie skromnych podarków. zobacz szczegóły »

Gwiazda Barei (07-10-2011)

W dniu wczorajszym na łódzkiej Alei Sławy odsłonięto gwiazdę Stanisława Barei. W uroczystości wzięli udział m.in. syn reżysera Jan Bareja i Stanisław Tym. Na odsłonięcie gwiazdy twórcy niezapomnianych komedii gości sprzed Urzędu Miasta przywiozła kawalkada fiatów 126 p. Każdy miał zatkniętą chorągiewkę z tytułem filmu Barei. - Pamiętamy jak Stasiu był reżyserem niedocenionym, jak podśmiewano się z niego, a on konsekwentnie robił te swoje filmy, które teraz okazały się filmami kultowymi. Teraz odsłaniamy tablicę, myślę, że z pewnym lekkim wstydem, że wtedy tak dokładnie nie zrozumieliśmy tego przekazu, który Stasiu nam dał - mówił reżyser Filip Bajon.

Syn Stanisława Barei - Jan przyznał, że jest bardzo szczęśliwy. - Myślę, że mój tata, gdzieś tutaj jest wśród nas i się uśmiecha. Szczególnie z tego powodu, że jest to Łódź, miejsce, gdzie skończył szkołę z którą był bardzo związany emocjonalnie - dodał Jan Bareja.

- Staszek Bareja był postacią niezwykłą, przede wszystkim jako filmowiec, który przez jeden moment nawet nie rezygnował z tego, co wie i z tego, co powinien robić, mimo że nie było specjalnie łatwo i on doświadczał tego w sposób czasem nawet i okrutny. Prywatnie był to "facet ogromnej dobroci, wielkiego męstwa i charakteru" - mówił Tym.

Obecny na uroczystości aktor Marcel Szytenchelm, który grał taksówkarza w "Zmiennikach" wspominał Bareję jako wspaniałego artystę i kochanego człowieka. - W ten czas zrozumiałem, że komedie może robić tylko człowiek dobry. On był naprawdę wspaniałym człowiekiem, dopiero później dla mnie reżyserem. Nikt tak nie piekł naleśników - wspominał.

Uroczystego odsłonięcia gwiazdy dokonali syn reżysera, prezydent Łodzi Hanna Zdanowska i rektor łódzkiej szkoły filmowej Robert Gliński. Później - jak to w filmie - były duble i gwiazdę artysty odsłaniano jeszcze kilka razy. Uroczystość zakończyło wspólne dzielnie tortu. Po południu w kinie Kinematograf odbył się pokaz filmu "Miś" i spotkanie z jego współtwórcami oraz Stanisławem Tymem.

25 lat serialu Alternatywy 4 (30-09-2011)

Dokładnie dzisiaj mija ćwierć wieku od wyemitowania pierwszego odcinka serialu Alternatywy 4. Przeczytaj Wasze opinie o serialu: w jaki sposób wpłynął na Wasze życie, w czym tkwi siła serialu Alternatywy 4 i jego ponadczasowe powodzenie, co Waszym zdaniem spowodowało, że serial ten jest serialem kultowym - bo to nie ulega wątpliwości.

Zlot Fanów 2011 (13-09-2011)

Zlot Fanów 2011Ostatni zlot fanów serialu miał miejsce 19 września 2009 roku. Przez dwa lata wiele zmieniło się w miejscu, gdzie kręcone były niektóre serialowe ujęcia - blok przy ulicy Grzegorzewskiej 3 nabrał nowego oblicza (zobacz nową elewację bloku).

Mamy rok 2011 i oto znowu stojący na czele klubowicz Alex wziął sprawy w swoje ręce i zaprasza wszystkich miłośników serialu 1 października o godzinie 11:00 na kolejny zlot fanów serialu pod patronatem serwisu www.alternatywy4.net, który będzie miał swój początek oczywiście pod blokiem przy ulicy Grzegorzewskiej 3 na warszawskim Ursynowie. Program zlotu jak zwykle będzie zawierał:
- grupowe cytowanie dialogów serialu (możliwe, że z podziałem na role),
- zwiedzanie bloku i okolic (w tym programowa nowość: poszukiwanie starej elewacji budynku),
- rozmowy z miejscowymi,
- udzielanie wywiadów krajowym telewizjom,
- pamiątkowe zdjęcie uczestników zlotu,
- obowiązkowe piwko w zaprzyjaźnionym barze,
- i wiele innych...

Szczegóły logistyczne na specjalnym wątku na naszym forum.
Zapraszamy wszystkich gorąco!

Witamy Nowego Gospodarza Strony z szacunkiem! (01-07-2011)

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w dniu 30.06.2011, nowym Gospodarzem Strony Alternatywy4.net został nasz klubowicz YACEK. Gratulujemy!

Do końca października 2011 będzie mu przysługiwało prawo do noszenia tego tytułu, posługiwania się nim wszem i wobec, a także do zbierania zasłużonego szacunku od pozostałych członków zgranego kolektywu.

Urodziny Anioła (06-06-2011)

Urodziny AniołaDokładnie 6 czerwca 1936 urodził się Roman Wilhelmi - odtwórca roli naszego ukochanego Stanisława Anioła. Nie będziemy tu teraz przytaczać wszystkich zasług i umiejętności tego wielkiego aktora, tylko zaprosimy Was do lektury:


- Sto twarzy Anioła
- Roman Wilhelmi - wielki archanioł
- i wiele wiele więcej na stronie: www.romanwilhelmi.pl

Zmarł Andrzej Piszczatowski (20-04-2011)

18 kwietnia zmarł w Warszawie w wieku 65 lat aktor Andrzej Piszczatowski. W serialu wystąpił w roli śmieciarza.

Wyniki konkursu (18-03-2011)

Udało się. Jury wyłoniło zwycięzców konkursu im. Mikesza! Oto lista zwycięzców:

- I miejsce: SNOFRU

- II miejsce: MEL

- III miejsce: HARNAŚ

- IV miejsce: VIK

- V miejsce: TO_JA


Wszystkim bardzo gorąco gratulujemy! Nagrody zostaną wysłane pocztą.

Zamykamy Konkurs (08-03-2011)

W dniu dzisiejszym zakończył się konkurs im. Mikesza.

W związku z niewielką ilością nadesłanych prac do II etapu konkursu, decyzją Jury wyłonienie zwycięzców nastąpi w drodze wewnątrz redakcyjnych rozstrzygnięć bez głosowania klubowiczów. Każdy z jurorów rozdysponuje swoje 15 punktów. W końcowej ocenie uwzględnione zostaną również wyniki pierwszego etapu. Nagrodzone prace zostaną opublikowane na wraz z wynikami konkursu do 21 marca 2011.

Jury konkursu: Mikesz, Łukasz i Adam.

Witamy Nowego Gospodarza Strony z szacunkiem! (01-03-2011)

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w dniu 28.02.2011, nowym Gospodarzem Strony Alternatywy4.net został nasz klubowicz SNOFRU. Gratulujemy!

Do końca czerwca 2011 będzie mu przysługiwało prawo do noszenia tego tytułu, posługiwania się nim wszem i wobec, a także do zbierania zasłużonego szacunku od pozostałych członków zgranego kolektywu.

 1   2   3   4   5  [6]  7   8   9   10   11     »»