Menu serwisu
Alternatywy 4

NEWSY

Wesołych Świąt! (06-04-2012)

Spokojnych, radosnych i rodzinnych Świąt Wielkiej Nocy od załogi serwisu alternatywy4.net dla wszystkich fanów serialu!

Gra Miejska 2012 (01-03-2012)

Zapraszamy wszystkich fanów twórczości Stanisława Barei do zapoznania się z tegoroczną edycją Gry Miejskiej.

Dodatkowo informujemy, że 1 marca 2012 zaszczytną funkcję gospodarza naszej strony do końca czerwca 2012 będzie pełnił nasz klubowicz OUTSIDER79r. Gratulujemy!

Pomnik Romana Wilhelmiego (07-02-2012)

Pomnik Romana WilhelmiegoPrzy ul. Masztalarskiej jest plac Romana Wilhelmiego, a jeszcze w tym roku w tym miejscu stanie też jego pomnik. Fundacja Sceny na Piętrze Tespis i społeczny komitet zebrały już ponad połowę kwoty potrzebnej na jego postanowienie.
- Potrzebujemy jeszcze 85 tys. zł - mówi Romuald Grząślewicz, prezes fundacji. - Ze swoich środków zgromadziliśmy 40 tys. zł. Poznaniacy wpłacili na ten cel 5685 zł. Teraz staramy się o potrzebne pozwolenia.

- Chciałbym, żeby pomnik był blisko przechodniów, a nie stał na wielkim cokole - mówi artysta Roman Kosmala. - Jestem miłośnikiem talentu mistrza Wielhelmiego. Za jego życia byłem także na spektaklu, w którym wystąpił i postaram się przedstawić go w najbardziej charakterystycznej pozie.

Wmurowanie aktu erekcyjnego ma się odbyć 6 czerwca w dniu urodzin aktora, a odsłonięcie 3 listopada w rocznicę jego śmierci.

- Obecnie jest przygotowywany cokół metalowy, na którym stanie popiersie artysty - mówi Roman Kosmala. - Niebawem zacznę pracować już nad samą rzeźbą.

Problem jest tylko jeden. Do tej pory, choć miało to być zrobione już wiosną ubiegłego roku, nie zostały uprzątnięte handlowe budki znajdujące się na placu Wilhelmiego. Pomnik musiałby stanąć w ich pobliżu, a tylna ściana warzywniaka stanowiłaby dla niego tło.

- Prof. Antoni Szczuciński i radny Maciej Przybylak zapewniali mnie, że do 31 marca teren zostanie uporządkowany - podkreśla Romuald Grząślewicz. - Nawet nie dopuszczam do siebie myśli, że stanie się inaczej, bo wtedy plany mogą nie zostać zrealizowane.

Źródło: www.gloswielkopolski.pl

1000 fanów! (06-01-2012)

1000 fanów!No to jest nas ponad 1000! Tysięcznego fana naszego profilu na serwisie Facebook - Piotra Skoniecznego, prosimy o kontakt z nami celem nagrodzenia drobną niespodzianką serialową. Gratulujemy! Czekamy na kolejnych miłośników serialu, którzy zasilą szeregi naszego fanklubu (może 2012 fanów na 2012 rok?). A właśnie, przy okazji życzymy wszystkim szczęśliwego Nowego Roku!

Wesołych Świąt! (23-12-2011)

... no oczywiście wiadomo czego, tego samego co rok temu - zdrowia, miłości, szczęścia i otaczającej Was w koło życzliwości. Niech te Święta upłyną pod znakiem spokoju i radości... a kto wie, może w obecności naszego ulubionego serialu? :) WESOŁYCH ŚWIÄ„T!

PS. Rozwiązanie wszystkich konkursów ogłosimy po przekroczeniu liczby 1000 fanów na naszym Facebook(owym) profilu, ale jednak z przyczyn obiektywnych nie wcześniej niż z początkiem przyszłego roku.

Pozdrawiamy
Załoga Alternatywy4.net

20 rocznica śmierci Romana Wilhelmiego (03-11-2011)

20 rocznica śmierci Romana WilhelmiegoDzisiaj wspominamy 20 rocznicę śmierci wielkiego Romana Wilhelmiego - naszego serialowego Anioła. W tym roku, już po raz czwarty w Poznaniu będą miały miejsce Dni Romana Wilhelmiego, podczas których odbywać się będzie szereg wydarzeń: m.in. spektakle teatralne, pokazy filmów, spotkania z aktorami. W tym roku wydarzy się również kolejna ważna rzecz - odsłonięty zostanie pomnik tego wspaniałego aktora, stworzony według projektu Romana Kosmali. Więcej informacji na temat Dni Romana Wilhelmiego, znajdziecie na stronie www.romanwilhelmi.pl, a na naszej stronie przeczytacie o wysokiej cenie kariery, jaką poniósł aktor.

Przypominamy Wam również o trwających obchodach naszych czwartych urodzin. Do końca listopada czekamy na Wasze życzenia, które będziemy nagradzać skromnymi, ale jakże wartościowymi dla każdego fana serialowego upominkami.

Niepostrzeżenie nastąpiła również zmiana na miejscu naszego Gospodarza Strony. Od 1 listopada pełni tę funkcję nasz klubowicz - Jan Winnicki - cóż za zbieg okoliczności. Do końca lutego 2012 będzie mu przysługiwało prawo do noszenia tego tytułu, posługiwania się nim wszem i wobec, a także do zbierania zasłużonego szacunku od pozostałych członków zgranego kolektywu. Gratulujemy!

Czwarte urodziny! (30-10-2011)

Dokładnie 29 października 2007 o godzinie 22:00 rozpoczął swoją egzystencję w sieci serwis alternatywy4.net. Z roku na rok przybywało i wciąż przybywa fanów najpierw serialu, a zaraz po nim również naszego serwisu, co nas autorów bardzo cieszy. W związku z czwartymi, okrągłymi urodzinami, przygotowaliśmy się na przyjmowanie życzeń oraz rozdawanie skromnych podarków. zobacz szczegóły »

Gwiazda Barei (07-10-2011)

W dniu wczorajszym na łódzkiej Alei Sławy odsłonięto gwiazdę Stanisława Barei. W uroczystości wzięli udział m.in. syn reżysera Jan Bareja i Stanisław Tym. Na odsłonięcie gwiazdy twórcy niezapomnianych komedii gości sprzed Urzędu Miasta przywiozła kawalkada fiatów 126 p. Każdy miał zatkniętą chorągiewkę z tytułem filmu Barei. - Pamiętamy jak Stasiu był reżyserem niedocenionym, jak podśmiewano się z niego, a on konsekwentnie robił te swoje filmy, które teraz okazały się filmami kultowymi. Teraz odsłaniamy tablicę, myślę, że z pewnym lekkim wstydem, że wtedy tak dokładnie nie zrozumieliśmy tego przekazu, który Stasiu nam dał - mówił reżyser Filip Bajon.

Syn Stanisława Barei - Jan przyznał, że jest bardzo szczęśliwy. - Myślę, że mój tata, gdzieś tutaj jest wśród nas i się uśmiecha. Szczególnie z tego powodu, że jest to Łódź, miejsce, gdzie skończył szkołę z którą był bardzo związany emocjonalnie - dodał Jan Bareja.

- Staszek Bareja był postacią niezwykłą, przede wszystkim jako filmowiec, który przez jeden moment nawet nie rezygnował z tego, co wie i z tego, co powinien robić, mimo że nie było specjalnie łatwo i on doświadczał tego w sposób czasem nawet i okrutny. Prywatnie był to "facet ogromnej dobroci, wielkiego męstwa i charakteru" - mówił Tym.

Obecny na uroczystości aktor Marcel Szytenchelm, który grał taksówkarza w "Zmiennikach" wspominał Bareję jako wspaniałego artystę i kochanego człowieka. - W ten czas zrozumiałem, że komedie może robić tylko człowiek dobry. On był naprawdę wspaniałym człowiekiem, dopiero później dla mnie reżyserem. Nikt tak nie piekł naleśników - wspominał.

Uroczystego odsłonięcia gwiazdy dokonali syn reżysera, prezydent Łodzi Hanna Zdanowska i rektor łódzkiej szkoły filmowej Robert Gliński. Później - jak to w filmie - były duble i gwiazdę artysty odsłaniano jeszcze kilka razy. Uroczystość zakończyło wspólne dzielnie tortu. Po południu w kinie Kinematograf odbył się pokaz filmu "Miś" i spotkanie z jego współtwórcami oraz Stanisławem Tymem.

25 lat serialu Alternatywy 4 (30-09-2011)

Dokładnie dzisiaj mija ćwierć wieku od wyemitowania pierwszego odcinka serialu Alternatywy 4. Przeczytaj Wasze opinie o serialu: w jaki sposób wpłynął na Wasze życie, w czym tkwi siła serialu Alternatywy 4 i jego ponadczasowe powodzenie, co Waszym zdaniem spowodowało, że serial ten jest serialem kultowym - bo to nie ulega wątpliwości.

Zlot Fanów 2011 (13-09-2011)

Zlot Fanów 2011Ostatni zlot fanów serialu miał miejsce 19 września 2009 roku. Przez dwa lata wiele zmieniło się w miejscu, gdzie kręcone były niektóre serialowe ujęcia - blok przy ulicy Grzegorzewskiej 3 nabrał nowego oblicza (zobacz nową elewację bloku).

Mamy rok 2011 i oto znowu stojący na czele klubowicz Alex wziął sprawy w swoje ręce i zaprasza wszystkich miłośników serialu 1 października o godzinie 11:00 na kolejny zlot fanów serialu pod patronatem serwisu www.alternatywy4.net, który będzie miał swój początek oczywiście pod blokiem przy ulicy Grzegorzewskiej 3 na warszawskim Ursynowie. Program zlotu jak zwykle będzie zawierał:
- grupowe cytowanie dialogów serialu (możliwe, że z podziałem na role),
- zwiedzanie bloku i okolic (w tym programowa nowość: poszukiwanie starej elewacji budynku),
- rozmowy z miejscowymi,
- udzielanie wywiadów krajowym telewizjom,
- pamiątkowe zdjęcie uczestników zlotu,
- obowiązkowe piwko w zaprzyjaźnionym barze,
- i wiele innych...

Szczegóły logistyczne na specjalnym wątku na naszym forum.
Zapraszamy wszystkich gorąco!

 1   2   3   4   5  [6]  7   8   9   10   11     »»