Menu serwisu
Alternatywy 4

NEWSY

Dni Romana Wilhelmiego (28-10-2010)

Dni Romana WilhelmiegoZbliża się 19 rocznica śmierci wielkiego Romana Wilhelmiego. Już od trzech lat organizowane są w Poznaniu Dni Romana Wilhelmiego, podczas których miłośnicy tego niezapomnianego aktora będą mogli uczestniczyć m.in. w przeglądach filmów oraz spektaklach teatralnych. Wydarzenie to będzie miało miejsce od 2 do 5 listopada. Szczegółowy plan znajdziecie na stronie www.romanwilhelmi.pl.

Konferencja ZANURZENI W HISTORII - ZANURZENI W KULTURZE (27-10-2010)

Informujemy i jednocześnie zapraszamy wszystkich miłośników kultowych serialu PRL-u na Konferencję ZANURZENI W HISTORII - ZANURZENI W KULTURZE: Kultowe seriale PRL-u, która odbędzie się w dniach 26 i 27 listopada 2010r. w Śródmiejskim Ośrodku Kultury w Krakowie przy ulicy Mikołajskiej 2 (sala nr 17).

Jak informują organizatorzy, centralnym problemem poruszanym na Konferencji będzie fenomen ciągłej obecności seriali czasów PRL-u w świadomości współczesnych widzów, ale zaplanowano także wydarzenia towarzyszące m.in. maraton serialowy w krakowskim Kinie "Agrafka", na którym zaprezentowany zostanie serial "Alternatywy 4".

Szczegóły na stronie organizatora: www.lamelli.com.pl

Nowy stary blok... (11-10-2010)

W ostatnim czasie blok - symbol przy Grzegorzewskiej 3, zmienił zupełnie swój wygląd... niestety. Zobaczcie sami zdjęcia bloku po renowacji, które przesłał nam nasz klubowicz jareux.

Wspominaliśmy już Wam o walkach toczonych z załogą Facebook'a w kwestii tekstów, które jeden z użytkowników tegoż portalu społecznościowego kradł z naszego serwisu i zamieszczał bez naszej zgody na profilu o nazwie alternatywy 4. Po wypełnieniu kilku wniosków i udokumentowaniu, że faktycznie taki był stan rzeczy, udało nam się usunąć ten profil. Aby zapobiec takim działaniom, postanowiliśmy więc założyć własny - jako jedyny słuszny. Jeżeli zatem będziecie mieli konieczność podzielenia się ze swoimi znajomymi informacją, że lubicie serial Alternatywy 4 a zatem także naszą stronę, zapraszamy Was więc także na nasz dopiero co założony profil na Facebook'u.

Wakacje... (06-07-2010)

W związku z wakacyjną porą i okazją do częstego przebywania w plenerze, chcielibyśmy Wam życzyć udanych urlopów i wypoczynku. Żeby wasze kwatery nie były podobne do mieszkania Balcerków, a jeśli już to raczej willi Winnickiego. Żeby wasze środki lokomocji były niezniszczalne jak taksówka w zmiennikach, a szerokim łukiem omijajcie P 70 Kubiaka. Żeby nie było zimno jak w czasie zimy stulecia i żebyście nie musieli dogrzewać kwater konstrukcją z lokomotywą w roli głównej. I żeby wam nie brakowało parówek w... daniu śniadaniowym. I w ogóle żeby wszystko co stresujące i wymagające pracy przejął na siebie robot nie tylko kolejkowy, a Wy po prostu odpoczywajcie i odpoczywajcie.

Czego życzą Wam Łukasz i Adam.

PS. Mamy pierwszą w historii Gospodynię Strony. Została nią Amanita. Gratulujemy!

23 rocznica śmierci Stanisława Barei (14-06-2010)

Ostatni wywiad prasowy Stanisława Barei na temat serialu Alternatywy 4:

Film musi wywoływać rezonans (...) Jeśli niektórych drażni ten ponury świat przedstawiony w serialu, to niech się zastanowią, czy należy go zmienić, czy tylko wygodnie urządzić. Ale moi bohaterowie są przecież sympatyczni, mają wady, ale dają się lubić. Tacy są ludzie. A że trochę pośmialiśmy się z władzy... Bardzo łatwo jest ośmieszać kelnerów, dozorców czy sprzedawców, ale trzeba też śmiać się z osób wysoko postawionych. Jesienią, przed emisją "Alternatyw", obawiano się, że obrazi się np. resort budownictwa, a ja cieszyłem się na to. Pomyślałem sobie, że chociaż nie lubię występować w telewizji, to tym razem chętnie stanę przed kamerą, by odeprzeć zarzuty. To byłby ciekawy program. Ale nikt się nie obraził...

"Głos Wybrzeża" nr 53, marzec 1987r.

Facebookowy oszuścik i kolejna emisja (08-06-2010)

Na Facebooku pojawił się mały oszust, „oszuścik” można by rzec. Otóż owe indywiduum stworzyło na rzeczonym portalu stronę traktującą o serialu Alternatywy 4 i podkrada z naszej strony teksty by wypełnić sobie nimi zawartość. Rozumiemy, że komuś może brakować inwencji i talentu do spłodzenia czegoś od siebie na temat ulubionego serialu, ale kopiujący cudzą pracę powinien choćby podać jej źródło przez coś co zwiemy po prostu szacunkiem. W związku z tym, że nigdzie pod tymi wpisami nie udało nam się zauważyć odnośników do strony alternatywy4.net, zgłosiliśmy nadużycie u administratora portalu, który obiecał się zająć niemiłą sprawą.

Ponadto jak donoszą nasi Forumowicze, Telewizja Polska Program 1 wznowiła emisję naszego ulubionego serialu w wersji pierwotnej (czyli bez ingerencji postprodukcyjnej w dialogi).

Maraton alternatywy4 (06-06-2010)

Skończył się właśnie maraton z serialem Alternatywy4 na kanale Kino Polska. W efekcie przybyło nam całkiem sporo nowych klubowiczów i fanów serialu, którzy przez fakt zetknięcia się po raz pierwszy z inną wersją dialogową, dowiedzieli się o istnieniu naszej strony i Klubu Lokatorów. Witamy wszystkich gorąco!

Dla zainteresowanych zmianami w dialogach, odsyłamy na naszą stronę traktującą o tym temacie oraz na nasze forum, gdzie poruszane były dyskusje o rzekomej cenzurze.

Zmarł Wojciech Siemion (24-04-2010)

Zmarł Wojciech SiemionZ przykrością informujemy, że w wieku 82 lat zmarł Wojciech Siemion, znakomity aktor teatralny i filmowy, ale przede wszystkim nasz serialowy Henryk Dominek z przedsiębiorstwa "Puma". Z informacji podawanych przez media, zmarł na skutek obrażeń doznanych podczas wypadku samochodowego, który miał miejsce 3 dni temu.

Wesołych Świąt! (05-04-2010)

Spokojnych, radosnych i rodzinnych Świąt Wielkiej Nocy od załogi serwisu alternatywy4.net dla wszystkich fanów serialu!

Niezrealizowane projekty Barei (08-03-2010)

Niezrealizowane projekty BareiW grudniu zeszłego roku miała premierę książka Macieja Replewicza "Stanisław Bareja. Król krzywego zwierciadła". W biografii autor poświęcił rozdział, w którym opisał niezrealizowane projekty filmowe reżysera. Który z nich wg Was jest najciekawszy? Który miałby szansę równać sie z najlepszymi osiągnięciami Bareji? Zapraszamy do dyskusji na naszym Forum gdzie zakładamy specjalny wątek dotyczący tego tematu.

 ««     3   4   5   6   7  [8]  9   10   11   12   13