Menu serwisu
Alternatywy 4

NEWSY

Konkurs Noworoczny (10-01-2011)

Uwaga! Już wkrótce ruszamy z naszym nowym konkursem. Będzie to zabawa kilkuetapowa, w której to Wy zadecydujecie o wygranej. Ciekawe nagrody ufunduje jeden z fanów serialu Alternatywy 4, który sprawiedliwie zostanie patronem konkursu. Odwiedzajcie nas! Zabawa może pojawić się w każdym momencie.

Wesołych Świąt! (24-12-2010)

... no oczywiście wiadomo czego, tego samego co rok temu - zdrowia, miłości, szczęścia i otaczającej Was w koło życzliwości. Niech te Święta upłyną pod znakiem spokoju i radości... a kto wie, może w obecności naszego ulubionego serialu? :) WESOŁYCH ŚWIÄ„T!

Kolejna aktualizacja (15-12-2010)

Kolejna nierozpoznana dotąd aktorka, która wcieliła się w rolę Kobiety na weselu, została dzięki fance - jak mniemam - o pseudonimie "Tradycja" rozpoznana. Dziękujemy za pomoc!

Zmarła Barbara Klimkiewicz (29-11-2010)

Z przykrością informujemy, że 24 listopada 2010 w wieku 74 lat zmarła Barbara Klimkiewicz - serialowa żona Wacława Grzyba.

Witamy Nowego Gospodarza Strony z szacunkiem! (09-11-2010)

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w dniu 31.10.2010, nowym Gospodarzem Strony Alternatywy4.net został nasz zasłużony klubowicz ALEX. Gratulujemy!

Do końca lutego 2011 będzie mu przysługiwało prawo do noszenia tego tytułu, posługiwania się nim wszem i wobec, a także do zbierania zasłużonego szacunku od pozostałych członków zgranego kolektywu.

Trzecie urodziny! (29-10-2010)

Trzecie urodziny!Dokładnie 29 października 2007 o godzinie 22:00 rozpoczął swoją egzystencję w sieci serwis alternatywy4.net. Z roku na rok przybywało i wciąż przybywa fanów najpierw serialu, a zaraz po nim również naszego serwisu, co nas autorów bardzo cieszy. Nasz klub lokatorów liczy już ponad 800 członków. Z niecierpliwością wyczekujemy tysięcznego klubowicza, który zapewne w szczególny sposób zaistnieje w naszym serwisie. Cofnijmy się nieco do przeszłości...

Wszystko zaczęło się już w roku 2006, kiedy w naszych głowach poczęły kiełkować pomysły na zrealizowanie tego szalonego przedsięwzięcia. Zakup domeny przesądził o wszystkim. I tak Adam zabrał się za pisanie tekstów, Kasia z zaprzyjaźnionych Kwadratów zaczęła projektować funkcjonującą do dziś szatę graficzną, a ja celem stworzenia pełnych dialogów, prawie na pół roku zamieniłem swoje życie w maraton z Alternatywami. Dziwię się, że przyciski "Play", "Pauza" i "Do tyłu" żyją w moim pilocie i mają się dobrze do dnia dzisiejszego... Potem nastąpiło składanie wszystkiego do tak zwanej kupy i organizowanie serwera, który do dziś służy nam dzięki Przemkowi i jego firmie Kolnet.

No i stało się! Jesteśmy i cieszymy się tym, że nasza praca została doceniona przez wielu fanów serialu, ale także - a może przede wszystkim - przez wiele osób związanych bezpośrednio z tworzeniem serialu. Dziękujemy jeszcze raz wszystkim za pomoc w realizacji tego projektu i za wszystkie miłe słowa!

Z racji permanentnego braku czasu, niektóre z naszych pomysłów wciąż czekają na realizację. Patrząc jednak na to, co do tej pory udało się nam zrobić wierzymy, że i na nie przyjdzie odpowiednia pora. Aktualnie trwają prace związane z realizacją jednego z tych pomysłów, więc wyczekujcie cierpliwie!

Na koniec oczywiście adekwatny cytat z Anioła: "wspólnymi siłami budowali my...", no i było warto!!!

W prezencie urodzinowym mamy dla Was nowo-stare tapety:

Dni Romana Wilhelmiego (28-10-2010)

Dni Romana WilhelmiegoZbliża się 19 rocznica śmierci wielkiego Romana Wilhelmiego. Już od trzech lat organizowane są w Poznaniu Dni Romana Wilhelmiego, podczas których miłośnicy tego niezapomnianego aktora będą mogli uczestniczyć m.in. w przeglądach filmów oraz spektaklach teatralnych. Wydarzenie to będzie miało miejsce od 2 do 5 listopada. Szczegółowy plan znajdziecie na stronie www.romanwilhelmi.pl.

Konferencja ZANURZENI W HISTORII - ZANURZENI W KULTURZE (27-10-2010)

Informujemy i jednocześnie zapraszamy wszystkich miłośników kultowych serialu PRL-u na Konferencję ZANURZENI W HISTORII - ZANURZENI W KULTURZE: Kultowe seriale PRL-u, która odbędzie się w dniach 26 i 27 listopada 2010r. w Śródmiejskim Ośrodku Kultury w Krakowie przy ulicy Mikołajskiej 2 (sala nr 17).

Jak informują organizatorzy, centralnym problemem poruszanym na Konferencji będzie fenomen ciągłej obecności seriali czasów PRL-u w świadomości współczesnych widzów, ale zaplanowano także wydarzenia towarzyszące m.in. maraton serialowy w krakowskim Kinie "Agrafka", na którym zaprezentowany zostanie serial "Alternatywy 4".

Szczegóły na stronie organizatora: www.lamelli.com.pl

Nowy stary blok... (11-10-2010)

W ostatnim czasie blok - symbol przy Grzegorzewskiej 3, zmienił zupełnie swój wygląd... niestety. Zobaczcie sami zdjęcia bloku po renowacji, które przesłał nam nasz klubowicz jareux.

Wspominaliśmy już Wam o walkach toczonych z załogą Facebook'a w kwestii tekstów, które jeden z użytkowników tegoż portalu społecznościowego kradł z naszego serwisu i zamieszczał bez naszej zgody na profilu o nazwie alternatywy 4. Po wypełnieniu kilku wniosków i udokumentowaniu, że faktycznie taki był stan rzeczy, udało nam się usunąć ten profil. Aby zapobiec takim działaniom, postanowiliśmy więc założyć własny - jako jedyny słuszny. Jeżeli zatem będziecie mieli konieczność podzielenia się ze swoimi znajomymi informacją, że lubicie serial Alternatywy 4 a zatem także naszą stronę, zapraszamy Was więc także na nasz dopiero co założony profil na Facebook'u.

Wakacje... (06-07-2010)

W związku z wakacyjną porą i okazją do częstego przebywania w plenerze, chcielibyśmy Wam życzyć udanych urlopów i wypoczynku. Żeby wasze kwatery nie były podobne do mieszkania Balcerków, a jeśli już to raczej willi Winnickiego. Żeby wasze środki lokomocji były niezniszczalne jak taksówka w zmiennikach, a szerokim łukiem omijajcie P 70 Kubiaka. Żeby nie było zimno jak w czasie zimy stulecia i żebyście nie musieli dogrzewać kwater konstrukcją z lokomotywą w roli głównej. I żeby wam nie brakowało parówek w... daniu śniadaniowym. I w ogóle żeby wszystko co stresujące i wymagające pracy przejął na siebie robot nie tylko kolejkowy, a Wy po prostu odpoczywajcie i odpoczywajcie.

Czego życzą Wam Łukasz i Adam.

PS. Mamy pierwszą w historii Gospodynię Strony. Została nią Amanita. Gratulujemy!

 ««     3   4   5   6   7  [8]  9   10   11   12   13     »»