Menu serwisu
Alternatywy 4

NEWSY

Wszystkiego Dobrego w Nowym Roku! (08-01-2016)

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku! Pragniemy poinformować, że Jury skończyło obrady i znamy już zwycięzcę konkursu, który o wygranej zostanie poinformowany e-mailowo. Oficjalne ogłoszenie wyników i publikacja wyróżnionych prac już wkrótce!

Konkurs z nagrodą! (09-12-2015)

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w naszym nowym konkursie, w którym będzie można wygrać nagrodę książkową ufundowaną przez samego autora. Życzymy powodzenia!

Oczko się odlepiło temu misiu... (27-11-2015)

Biografia Stanisława Barei, wydanie II. Książka została poszerzona o mnóstwo nowych fotografii, ciekawostek i zwykle pomijanych w biografiach faktów. Autor uzupełnił ją o epizod działalności opozycyjnej reżysera i dodał od siebie ostatni rozdział - refleksję, który niczego nie wnosząc do poprzednich, całkiem udanych, stara się przeciągnąć postać Barei na jedynie słuszną stronę. Ta uzurpacja niezbyt nam się podoba.

Większość prawdziwych artystów odcina się od polityki, wiedząc, że są wartości bardziej ponadczasowe od doraźnych zysków. Zatem zostawmy Bareję w spokoju! Nie próbujmy na siłę przywrócić go do politycznych sporów. Nikt sobie nie życzy być odkopanym, upudrowanym i ustawionym obok mównicy zawłaszczonej przez wątpliwe idee. Nikt nie lubi być marionetką w rękach ludzi mieniących się lepszymi obywatelami, tzw. reprezentantami większości, a budującymi swoje życie na kompleksach, uprzedzeniach z wykorzystaniem zwykłej buty. Zwłaszcza, że ten ktoś nie może się już obronić, a jedyne co pozwala go zawłaszczyć, uznać za "swojaka" jest jego postawa sprzeciwu wobec czasów w których żył. Przewidywanie kogo sportretowałby Bareja dzisiaj w swoich komediach - gdyby tylko żył, ma tyle samo sensu co pytanie o Jarosława Kaczyńskiego - po której stałby stronie gdyby żył w 1933 roku. Gdybanie, proszę państwa, nic nie wnosi. Karuzela życia kręci się dalej, a niepotrzebny ostatni rozdział książki przestał w tych dniach być aktualny. I nie odmawiając nikomu dobrych intencji, wydaje się że został napisany na konkretne zapotrzebowanie. Za rok, dwa, będziemy się z niego śmiać i być może przy kolejnym wydaniu książki trzeba będzie się go wstydzić. Albo przerabiać. Starajmy się mieć oczy i umysł otwarty, bądźmy trzeźwi i krytyczni. Zachowujmy dystans do rzeczywistości, dostrzegając jej absurdy. Uczmy się, czytajmy, poddajmy refleksji by nikt nami nie mógł manipulować. Miejmy równocześnie w sobie siłę życzliwości i wielkoduszności. Tak jak Stanisław Bareja.

PS Biografia w niedługim czasie będzie główną nagrodą w konkursie. Śledźcie uważnie nasz serwis.

Zlot Fanów Stanisława Barei (31-08-2015)

W imieniu organizatorki, Agnieszki Gruszczyńskiej, chcemy Was zaprosić na:
ZLOT FANÓW STANISŁAWA BAREI W KATOWICACH.

DATA: 26 wrzesień 2015 (sobota)

GODZINA: wczesne popołudnie

MIEJSCE: Katowice, skwer Stanisława Barei -
obok kina Cinema City - IMAX - PUNKT 44 (ul. Gliwicka 44) - skwer znajduje się zaledwie 1 km od Dworca Głównego PKP w Katowicach

Kochani Fani Barei,
idea/pomysł na nasz zlot zaczyna nabierać realnych kształtów! Napisałam w tej sprawie do Janusz Płoński (autora scenariusza do Alternatywy 4) i przyjedzie!!!

Powiem więcej - będzie wspierał naszą inicjatywę! No to dajemy z grubej rury... o tym musi się dowiedzieć prasa, będą nas drukować w Szpilkach!

Pomysł jest taki żeby spotkać się w jednej z sal kinowych i tam mile spędzić czas z zaproszonymi gośćmi. Przyjedzie Janusz Płoński. Podawajcie też kandydatury osób które moglibyśmy zaprosić i pomysły na to jak to ugryźć od strony finansowej - może ktoś zna jakichś chętnych sponsorów?

I najważniejsze - ile osób jest chętnych żeby przyjechać? Bo musimy wiedzieć czy organizować wejście do sali kinowej (i pomyśleć też o noclegach) czy wystarczy rezerwacja jednego stolika w barze mlecznym. Czekam na burzę mózgów!

P.S. Moja propozycja na gwiazdę wieczoru: pan Koracz!
Agnieszka Gruszczyńska

Wakacje (30-07-2015)

Wakacje w pełni... A na fejsie uzbierało się nas już ponad 4000! Jesteście FA(j)NI! Do tego uchylimy rąbka tajemnicy, że już wkrótce na naszym serwisie pojawią się prawdopodobnie dwa konkursy z nagrodami. Odwiedzajcie i bądźcie czujni!

PS. Udanej drugiej połówki... wakacji! :)

Załoga alternatywy4.net

Kawał dobrej muzyki (26-11-2014)

Jeden z fanów naszego serialu dotarł do pieśni, którą poza peanami na cześć Anioła przez cały serial wałkuje śpiewaczka: jest to "Pieśń wieczorna" Stanisława Moniuszki. Za tę jakże cenną informację dziękujemy panu Piotrowi Borkiewiczowi i życzymy tego... miłego słuchania ;)

Nowy QUIZ dla zabicia nudy (19-08-2014)

Zapraszamy wszystkich miłośników serialu do sprawdzenia swojej serialowej wiedzy. Wystarczy zalogować się do KLUBU LOKATORÓW i rozwiązać nasz nowy wakacyjny QUIZ o wdzięcznej nazwie: Quiz numer kolejny. Powodzenia!

Alternatywy 4 w HD! (13-08-2014)

Dotarły do nas informacje, że emisja serialu Alternatywy 4 w HD rozpocznie się w TVP już od 13 września. Podobno TVP przygotowała w związku z tym liczne atrakcje. Czekamy z niecierpliwością.

Nowe forum (11-08-2014)

Zapraszamy do nowej odsłony forum z uporządkowanymi wątkami. Mamy nadzieję, że dzięki temu łatwiej Wam będzie znaleźć interesującą treść i wypowiadać się w temacie. Prosimy aby nowo dodawane wątki były związane z wybranym działem, zwłaszcza w kwestii umieszczania na forum dialogów i cytatów zarówno z serialu Alternatywy 4, jak i innych produkcji filmowych. Zastrzegamy sobie prawo usuwania tematów niezwiązanych z danym działem. Dziękujemy!

Zmiany, zmiany, zmiany... (01-08-2014)

Większość z nas uznała w naszej sondzie, że przyszedł czas na zmiany na naszym forum. W związku z tym Już wkrótce zostanie ono tymczasowo zamknięte. W tym czasie będziemy reorganizować jego zawartość (przenosić odpowiednie wątki do nowych kategorii) oraz usuwać niepotrzebne treści spamerskie. W nowej odsłonie forum cytowanie dialogów serialowych bądź kwestii z innych filmów, będzie możliwe tylko w wyznaczonym do tego celu miejscu. Niezastosowanie się do nowych reguł naszego forum będzie skutkowało usunięciem użytkownika z naszego klubu lokatorów i sukcesywnym usuwaniem jego wpisów.
Udanej drugiej połowy wakacji życzy załoga alternatywy4.net!

 1   2  [3]  4   5   6   7   8   9   10   11     »»