Menu serwisu
Alternatywy 4

NEWSY

23 rocznica śmierci Stanisława Barei (14-06-2010)

Ostatni wywiad prasowy Stanisława Barei na temat serialu Alternatywy 4:

Film musi wywoływać rezonans (...) Jeśli niektórych drażni ten ponury świat przedstawiony w serialu, to niech się zastanowią, czy należy go zmienić, czy tylko wygodnie urządzić. Ale moi bohaterowie są przecież sympatyczni, mają wady, ale dają się lubić. Tacy są ludzie. A że trochę pośmialiśmy się z władzy... Bardzo łatwo jest ośmieszać kelnerów, dozorców czy sprzedawców, ale trzeba też śmiać się z osób wysoko postawionych. Jesienią, przed emisją "Alternatyw", obawiano się, że obrazi się np. resort budownictwa, a ja cieszyłem się na to. Pomyślałem sobie, że chociaż nie lubię występować w telewizji, to tym razem chętnie stanę przed kamerą, by odeprzeć zarzuty. To byłby ciekawy program. Ale nikt się nie obraził...

"Głos Wybrzeża" nr 53, marzec 1987r.

Facebookowy oszuścik i kolejna emisja (08-06-2010)

Na Facebooku pojawił się mały oszust, „oszuścik” można by rzec. Otóż owe indywiduum stworzyło na rzeczonym portalu stronę traktującą o serialu Alternatywy 4 i podkrada z naszej strony teksty by wypełnić sobie nimi zawartość. Rozumiemy, że komuś może brakować inwencji i talentu do spłodzenia czegoś od siebie na temat ulubionego serialu, ale kopiujący cudzą pracę powinien choćby podać jej źródło przez coś co zwiemy po prostu szacunkiem. W związku z tym, że nigdzie pod tymi wpisami nie udało nam się zauważyć odnośników do strony alternatywy4.net, zgłosiliśmy nadużycie u administratora portalu, który obiecał się zająć niemiłą sprawą.

Ponadto jak donoszą nasi Forumowicze, Telewizja Polska Program 1 wznowiła emisję naszego ulubionego serialu w wersji pierwotnej (czyli bez ingerencji postprodukcyjnej w dialogi).

Maraton alternatywy4 (06-06-2010)

Skończył się właśnie maraton z serialem Alternatywy4 na kanale Kino Polska. W efekcie przybyło nam całkiem sporo nowych klubowiczów i fanów serialu, którzy przez fakt zetknięcia się po raz pierwszy z inną wersją dialogową, dowiedzieli się o istnieniu naszej strony i Klubu Lokatorów. Witamy wszystkich gorąco!

Dla zainteresowanych zmianami w dialogach, odsyłamy na naszą stronę traktującą o tym temacie oraz na nasze forum, gdzie poruszane były dyskusje o rzekomej cenzurze.

Zmarł Wojciech Siemion (24-04-2010)

Zmarł Wojciech SiemionZ przykrością informujemy, że w wieku 82 lat zmarł Wojciech Siemion, znakomity aktor teatralny i filmowy, ale przede wszystkim nasz serialowy Henryk Dominek z przedsiębiorstwa "Puma". Z informacji podawanych przez media, zmarł na skutek obrażeń doznanych podczas wypadku samochodowego, który miał miejsce 3 dni temu.

Wesołych Świąt! (05-04-2010)

Spokojnych, radosnych i rodzinnych Świąt Wielkiej Nocy od załogi serwisu alternatywy4.net dla wszystkich fanów serialu!

Niezrealizowane projekty Barei (08-03-2010)

Niezrealizowane projekty BareiW grudniu zeszłego roku miała premierę książka Macieja Replewicza "Stanisław Bareja. Król krzywego zwierciadła". W biografii autor poświęcił rozdział, w którym opisał niezrealizowane projekty filmowe reżysera. Który z nich wg Was jest najciekawszy? Który miałby szansę równać sie z najlepszymi osiągnięciami Bareji? Zapraszamy do dyskusji na naszym Forum gdzie zakładamy specjalny wątek dotyczący tego tematu.

Zmarł Bohdan Ejmont (07-03-2010)

Z przykrością informujemy, że 28 lutego 2010 w wieku 82 lat zmarł Bohdan Ejmont znany aktor teatralny i filmowy. W serialu zagrał epizodyczną rolę dyrektora z zakładu Kotka.

Zmarł Witold Skaruch (17-02-2010)

Zmarł Witold SkaruchNiedawno pożegnaliśmy Jerzego Turka. Dziś informujemy Was, że w wieku 80 lat zmarł Witold Skaruch, znakomity aktor teatralny i filmowy. W serialu zagrał Tadeusza - specjalistę od podsłuchów.

Zmarł Jerzy Turek (14-02-2010)

Zmarł Jerzy TurekZ przykrością informujemy, że 14 lutego 2010 w wieku 76 lat zmarł Jerzy Turek - jeden z najpopularniejszych polskich aktorów filmowych i teatralnych, odtwórca serialowej roli Tadeusza Kubiaka.

Okrojone Alternatywy w TVP (29-01-2010)

Okrojone Alternatywy w TVPWłaśnie zakończyła się emisja naszego serialu w Telewizji Polskiej. Jak donoszą nam nasi czytelnicy była to wersja tzw. okrojona, czyli zawierająca zmodyfikowane na polecenie cenzury fragmenty dialogów. Wersja ta wcześniej została wydana na DVD wraz z gazetą "Naj". W telewizji jednak, była to pierwsza emisja w takiej niestety wersji. Wzbudziło to żywe zainteresowanie fanów twórczości Barei. Więcej o różnicach w dialogach przeczytacie na tej podstronie oraz na naszym forum. Możecie także zabrać głos w dyskusji oraz wyrazić swoją opinię dzięki specjalnie przez nas przygotowanej sondzie.

 ««     4   5   6   7   8  [9]  10   11   12   13   14